06. 06. 2017 06:00 | HONGKONG/zž

Najdrahšia kabelka sveta: Na objednávku si počkáte aj šesť rokov

Vydražili ju v aukcii za 380-tisíc dolárov

Kabelka z aukcie.
Kabelka z aukcie. Foto: Christie´s

Kabelku vydražili za takmer 400-tisíc dolárov. Je to vôbec najvyššia suma za kabelku predanú v aukcii. Na svetovej aukcii v Hongkongu účastníkov uchvátila luxusná kabelka Hermès Himalayan Birkin. Zdobená je sponami z 18-karátového zlata a remienkami s 205 diamantmi. Vyrobili ju pred tromi rokmi.

Aukcia trvala 15 minút, ľudia sa na nej zúčastnili prostredníctvom internetu aj po telefóne. Prvotná cena bola 250-tisíc dolárov. Kto je nový majiteľ kabelky aukčný dom Christie ́s nezverejnil. Píše český web lidovky.cz.

Kabelka má aj priezvisko - Himalájska. Získala ho pre šedú, béžovú a hnedú farbu s perleťovými odleskami bielej, čím má pripomínať ázijské pohorie.

Kvôli zdĺhavému procesu farbenia krokodílej kože však v predajni luxusného obchodného domu vyrobí len dva kusy ročne. Záujemcovia sa tak musia zapísať do zoznamu. Na svoju kabelku musia čakať aj šesť rokov.

Server Baghunter označil kabelku Birkina za najlepšiu dlhodobú investíciu, teda lepšiu než zlato. Ročná návratnosť z kabelky bola minulý rok viac ako 14 percent. A zlato len jeden a pol percenta.

Slávnu kabelku vyrobili na počesť britskej speváčky Jane Birkin v roku 1984.

Komentáre ( 0)