03. 07. 2017 19:14 | PARTIZÁNSKE, BRNO/mm

Slovenský legendárny predajca obuvi definitívne končí

Český podnikateľ kúpil slovenskú firmu v roku 2006, ale veľmi sa jej nedarilo. Len za minulý rok vykázala stratu viac ako 380-tisíc eur.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: shuterstock.com/Chubykin Arkady

Legendárna slovenská firma Obuv Partizánske končí. Spoločnosť českého podnikateľa Michala Umláška deväť rokov po sebe vykázala stratu a ide do konkurzu. Môže za to zahraničná konkurencia a rastúci import lacnej obuvi z ázijských krajín, píše český portál euro.cz.

Český podnikateľ kúpil slovenskú firmu v roku 2006, ale veľmi sa jej nedarilo. Len za minulý rok vykázala stratu viac ako 380-tisíc eur. Problém má však aj jeho vlajková loď - Term, ktorá je už od minulého roka kvôli niekoľko státisícovým dlhom v reorganizácii. Ozdravenie má preto vykryť uzatvorenie slovenskej divízie. Firma na Slovensku vlastní asi 20 predajní, ale tie už postupne zatvára.

Správa, že maloobchodná sieť končí, sa objavila už vo februári tohto roka. Manažment spoločností však koniec podnikania na Slovensku nekomentoval. Pre Hospodárske noviny ale potvrdil, že svoje obchody postupne pozatvárala a majetok firmy bude zlikvidovaný konkurznou formou.

Obuv Partizánske bola v čase socializmu maloobchodná sieť s takmer stovkou obchodov a aj po zmene režimu patrila k najväčším na Slovensku.

Komentáre ( 0)