25. 07. 2017 13:53 | LONDÝN/TASR

Jeho lodičky nosila aj princezná Diana. Legendárnu obuv kúpili Američania

Značka Jimmyho Choo je známa svojimi ihličkovými podpätkami a doplnkami.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Valeria Cantone/shutterstock.com

Americká módna spoločnosť Michael Kors sa dohodla na kúpe britského výrobcu luxusnej obuvi Jimmyho Choo za 1,2 miliardy USD (1,03 miliardy eur). Lodičky tejto značky obľubujú svetové celebrity. Nosila ich aj zosnulá princezná Diana.

Spoločnosť založil v 90. rokoch minulého storočia výrobca obuvi na mieru Jimmyho Choo. Značka je známa svojimi ihličkovými podpätkami a tiež doplnkami. Má predajne vo svetových metropolách od Londýna, cez Paríž, New York až po Tokio.

V apríli zverejnila ponuku na predaj po tom, ako jej majoritný vlastník JAB oznámil, že má v pláne sústrediť sa na spotrebný tovar. Dohodnutá suma 230 pencí na akciu v hotovosti je o 36,5 % vyššie ako hodnota jej akcií v čase, keď oznámila plány na predaj.

Módna značka Michael Kors, kedysi jedno z najznámejších mien v kategórii cenovo dostupných luxusných produktov, najmä veľmi populárnych kabeliek, v ostatných kvartáloch zápasí s poklesom predaja v obchodoch otvorených viac ako rok.

Michael Kors preto rozšíril svoju ponuku o dámske šaty a pánske obleky a investoval do online obchodu. Módny dom uviedol, že značka Jimmy Choo bude pokračovať v prevádzke tak ako doteraz a pod svojím menom.

"Jimmy Choo je kultová luxusná značka, ktorá ponúka osobitú obuv, kabelky a iné doplnky," povedal Michael Kors, čestný predseda a hlavný "kreatívec". "Obdivujeme očarujúci štýl a dizajn Jimmy Choo, ktorý udáva trend," dodal.

Komentáre ( 0)