27. 07. 2017 11:55 | BRATISLAVA/kacs

Nové iPhony nebudú rušiť vodičov počas jazdy

Apple prichystal novú aplikáciu.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: shuterstock/blackzheep

Hoci si drvivá väčšina vodičov uvedomuje, aké nebezpečné môže byť používanie telefónu počas jazdy, rovnako sa 76 percent priznáva, že pri šoférovaní telefonuje, píše správy aj maily a sleduje sociálne siete. Apple teraz pre novú generáciu iPhonov prichystal aplikáciu Nerušiť počas šoférovania, informuje tn.cz.

Aplikácia "Do Not Disturb While Driving", ktorá bude fungovať na novej generácii operačného systému telefónu iOS 11, vie počas šoférovania blokovať hovory, správy a upozornenia. Zámerom je nerušiť vodiča pri šoférovaní a tým zabrániť nehodám. Dá sa zapnúť manuálne alebo automaticky pomocou Bluetooth. Keď totiž budete mať spárovaný telefón s autom, tak hneď ako nastúpite do auta a rozbehnete sa, systém "Nerušiť počas šoférovania" sa sám spustí. Zároveň vie automaticky poslať volajúcemu informáciu, že šoférujete a že sa ozvete neskôr. Hovory sa vám nezablokujú v prípade, keď máte telefón prepojený s autom alebo s Hands-free.

Samozrejme, nastaviť si to musíte sami, takže prvotné rozhodnutie je na vás. Nikto ale nemôže spochybniť, že by podobné aplikácie vo všetkých telefónoch mohli byť prínosom.

Komentáre ( 0)