04. 08. 2017 14:25 | BRATISLAVA/TASR, mm

Tesco prichádza so zásadnou zmenou pri predaji vajec

Týka sa všetkých prevádzok v strednej Európe.

Vajcia - ilustračné foto.
Vajcia - ilustračné foto. Foto: TASR

Tesco plánuje skončiť s predajom vajec, ktoré sú z klietkového chovu. Chce tak urobiť vo všetkých prevádzkach v strednej Európe do roku 2025.

„Naše rozhodnutie o vajciach z klietkového chovu sliepok je v súlade s prístupom spoločnosti Tesco k zabezpečeniu udržateľného získavania zdrojov a zlepšovania dobrých životných podmienok pre zvieratá. V spolupráci s našimi dodávateľmi budeme pracovať na prechode k predaju 100% vajec z mimo klietkového chovu," uviedol Jamie Walker, produktový riaditeľ spoločnosti Tesco pre strednú Európu.

Obchodný analytik Ľubomír Drahovský si myslí, že ide o brilantný marketingový ťah. Hlavne z dôvodu, že sa pred pár dňami objavili správy o nevhodných vajciach v Holandsku. „Tesco sa teraz vďaka zmene prezentuje ako spoločnosť, ktorá chce tvrdo dbať na to, aby predávala len kvalitné produkty," doplnil pre denník SME Drahovský.

Na škodlivé vajcia z Holandska zareagovalo aj naše ministerstvo pôdohospodárstva, ktoré vydalo pre spotrebiteľov aj upozornenie.

„Kontaminované holandské vajcia síce na Slovensko nedistribuovali, no vyzývam spotrebiteľov k veľkej opatrnosti pri nákupe nielen vajíčok, ale aj produktov z hydiny. Špeciálne opatrní by mali byť obyvatelia pri hraniciach s Poľskom, v ktorom sa inkriminovaný prípravok používa. Štátna veterinárna a potravinová správa už koná a situáciu u nás podrobne monitorujeme," uviedla ministerka Gabriela Matečná (nominantka SNS).