04. 08. 2017 19:23 | BRATISLAVA/TV Markíza

Slovákom sťahujú hovory zo zahraničia desiatky eur. Pozor na tieto exotické krajiny

Opäť nám vyzváňajú hovory s predvoľbami exotických krajín.

Pofidérne zahraničné čísla sa snažia iba prezvoniť a vyvolať v ľuďoch zvedavosť.
Pofidérne zahraničné čísla sa snažia iba prezvoniť a vyvolať v ľuďoch zvedavosť. Foto: TVNOVINY.sk

Aj vy ste si našli v posledných dňoch zmeškaný hovor z Afganistanu alebo tichomorského ostrova? Zrejme sa na vás snaží niekto zarobiť. Pofidérne zahraničné čísla sa snažia iba prezvoniť a vyvolať v ľuďoch zvedavosť, kto alebo prečo im môže zavolať.

Ak na takéto číslo zavoláte späť, môže vás to stáť poriadne draho. Podvodné telefonáty evidujú aj naši operátori.

"Zatiaľ evidujeme len jedno podozrivé číslo a to z Afganistanu, nemôžeme povedať, že ide o nejaký masívny útok," uvádza Telekom. Aj O2 eviduje telefonáty z neznámych čísel, v posledných dňoch to bolo najmä z Tokelau, takéto čísla po identifikácii okamžite blokujú.

"V uplynulých dňoch sme zaznamenali podozrivé telefonáty," hovorí Orange. Podľa operátorov za falošnými telefonátmi sú organizované skupiny, ktoré sú vo svete známe pod pojmom ako wangiri.

Človek takto môže prísť aj o 20 až 30 eur. Takéto telefonáty sa opakujú pravidelne, asi najväčší sme zaznamenali v máji. Aj naša kolegyňa si našla hneď tri zmeškané hovory, jedno číslo bolo čudnejšie ako druhé. „Tri absolútne divné hovory z Thajska, z Namíbie a z Talianska," hovorí Martina.

No a ako sa brániť? Jednoducho takéto telefonáty ignorujte. Najjednoduchšie je nevolať späť a samozrejme to nahlásiť svojmu operátorovi. Ten tieto podvodné čísla  zablokuje.

 

Komentáre ( 0)