13. 09. 2017 07:47 | BRATISLAVA/kacs

Apple predstavil nové iPhony

Za niektoré modely si záujemcovia poriadne priplatia.

iPhone X
iPhone X Foto: TASR/AP

Fanúšikovia amerického výrobcu mobilných telefónov Apple sa dočkali. Spoločnosť predstavila v utorok večer tri nové modely iPhonov. Očakávaný iPhone 8 a 8 Plus a taktiež model iPhone X, ktorý uviedli na trh k 10. výročiu predstavenia prvého iPhonu. Za ten si ale záujemcovia poriadne priplatia.


Model iPhone X má byť skutočne revolučným prístrojom. Apple upúšťa napríklad od tradičného tlačidla na prednej strane, ktorým sa užívateľ vráti na hlavnú obrazovku. Okolo displeja má novinka len veľmi tenký rámik. Pred poškriabaním by sklenené plochy mali chrániť oceľové boky telefónu.

Jednou z noviniek je rozpoznávanie tváre, ktoré slúži k odomknutiu telefónu. Apple túto novinku nazýva Face ID. Ďalšou dlho očakávanou novinkou je podpora bezdrôtového nabíjania. Nový model bude Apple ponúkať v dvoch farebných prevedeniach - vesmírnej šedej a striebornej.

Záujemcovia si za neho ale poriadne priplatia. Základný model s pamäťou 64 GB bude stáť okolo 1000 eur, ten s pamäťou 256 GB viac ako 1300 eur. Predobjednávky začne Apple prijímať 27. októbra. Prví zákazníci sa k telefónu dostanú 3. novembra.

 

Komentáre ( 0)