16. 09. 2017 14:33 | PRAHA/TASR

Čínska skupina CEFC sa usiluje vstúpiť do J&T Finance Group

O transakcii budú ešte rozhodovať centrálne banky, kde finančná skupina pôsobí, teda v Česku, na Slovensku, v Chorvátsku, Rusku a na Barbadose.

Tower 115 na archívnej snímke.
Tower 115 na archívnej snímke. Foto: TASR

Čínska skupina CEFC môže získať významnejší podiel v československej bankovej skupine J&T Finance Group. Rozhodla o tom Európska centrálna banka (ECB). Ide o prvý úradný krok. Čaká sa ešte na schválenie národných regulátorov piatich krajín.

„Informáciu môžem potvrdiť. Je to vynikajúci úspech, ale nebudeme to ďalej komentovať, pokiaľ nebude skončený proces schvaľovania u všetkých regulátorov," povedal hovorca CEFC Pavel Bednář. S ním súhlasila aj hovorkyňa J&T Monika Veselá.

Čínska skupina, ktorá je šiestou najväčšou súkromnou spoločnosťou v krajine draka, sa usiluje získať polovičný podiel v J&T Finance Group.

O transakcii budú ešte rozhodovať centrálne banky, kde finančná skupina pôsobí, teda v Česku, na Slovensku, v Chorvátsku, Rusku a na Barbadose.
Do skupiny J&T patria štyri banky, vrátane významnej investičnej banky a jednej z veľkých slovenských retailových bánk, ktorou je Poštová banka.

Vstup Číňanov do finančnej skupiny by mal umožniť jej expanziu na nové trhy. Pred časom povedal generálny riaditeľ finančnej skupiny Patrik Tkáč, že ide o doteraz najvýznamnejšiu transakciu do skupiny, ktorá pôsobí v krajinách strednej a východnej Európy.
Pobočka J&T banky by mala na základe vzájomnej spolupráce vzniknúť aj v Číne.

Komentáre ( 0)