22. 09. 2017 06:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Bratislava bude mať dočasnú autobusovú stanicu. Starú zatieni krásou i funkčnosťou

Od budúcej nedele už bude pravdepodobne váš autobus zastavovať na novom bezbariérovom nástupišti.

Autobusová stanica Nivy v Bratislave.
Autobusová stanica Nivy v Bratislave. Foto: TASR

Ak zvyknete cestovať do Bratislavy autobusom, už o pár dní naň budete čakať inde, než ste zvyknutí. Starú autobusovú stanicu na Mlynských nivách čaká kompletná rekonštrukcia. Dočasnú stanicu nájdete hneď oproti tej pôvodnej.

Socialistický duch autobusovej stanice Mlynské Nivy bude čochvíľa minulosťou. Budovu aj nástupištia zbúrajú. Na tom istom mieste plánuje investor postaviť stanicu celkom novú. Dovtedy budú autobusy chodiť oproti. Na Bottovu ulicu.

Od starej autobusovej stanice je tá nová, náhradná, vzdialená len asi 3 minúty chôdze. HB: „Akonáhle proces kolaudácie dopadne podľa predpokladov, čo veríme, že áno, tak sťahovanie autobusovej stanice prebehne zo soboty na nedeľu z 30-teho na prvého októbra," uviedol developer HB Reavis Group.

Čiže od budúcej nedele už bude pravdepodobne váš autobus zastavovať na novom bezbariérovom nástupišti.

„Prvý autobus bude odchádzať o 04.00 ráno v nedeľu. Je to autobus na letisko Schwechat a do Viedne, odchádzať bude z nástupišťa číslo 1," uviedol dopravca Slovak Lines.

Investor sľubuje na dočasnej stanici oveľa vyšší štandard, než aký poznáme z tej starej. Pribudli miesta na nabíjanie telefónov, úschovňa batožín, bistrá, reštaurácie aj potraviny. Toalety sú zatiaľ čisté a bezplatné. Budova je prepojená so známou výdajňou internetového obchodu. Autom môžete rýchlo niekoho naložiť či vyložiť alebo zostať na platenom parkovisku.

Viac v reportáži Ľubice Janíkovej:

 

Komentáre ( 0)