25. 10. 2017 13:40 | BRATISLAVA/TASR, zž

"Dušičkové" vlaky sa plnia: Tu je prehľad posilnených spojov a ich obsadenosť

Posilnia vlaky InterCity a vypravia mimoriadne vlaky.

Vlak InterCity na trati Bratislava - Košice.
Vlak InterCity na trati Bratislava - Košice. Foto: TASR

O týždeň tu máme sviatok Všetkých svätých a s ním sa spájajú, už tradične, húfy cestujúcich a preplnené spoje. Aj „dušičkové" vlaky sa postupne zapĺňajú. Slovenské železnice preto pridávajú ďalšie vozne na vlaky.

Od piatka 27. októbra do stredy 1. novembra tak dopravca podľa hovorcu železníc Tomáša Kováča vypraví na posilnenie dopravy dva vlaky kategórie EuroCity, 12 rýchlikov, 14 regionálnych rýchlikov a štyri regionálne expresy.

Dva mimoriadne rýchliky budú vypravené na trase Bratislava - Košice. "Tieto vlaky budú zložené z 10 vozňov 2. triedy, do ktorých je možné kúpiť si miestenky," uviedol Kováč.

 

Prvý mimoriadny rýchlik pôjde v piatok 27. októbra z Bratislavy o 13.34 h a do Košíc príde o 19.37 h. Druhý rýchlik pôjde v opačnom smere 1. novembra, z Košíc vyrazí o 14.25 h a do Bratislavy príde o 20.20 h.

Okrem mimoriadnych a posilových vlakov pribudnú ďalšie vozne aj k vlakom kategórie InterCity. Z dôvodu veľkého záujmu posilnila vlaky kategórie InterCity o 19 vozňov.

Vlaky sú takmer plné už teraz

Už v utorok bol podľa dopravcu na 83 % obsadený IC vlak, ktorý v piatok 27. októbra vyráža o 11.45 h z Bratislavy a smeruje do Košíc. IC vlak, ktorý vypravia v sobotu v rovnakom čase bol vypredaný na 66 %.

Pozrite si obsadenosť vlakov k 25.10.2017:

vlak2.jpg
Foto: TVNOVINY.sk
 

Komentáre ( 0)