30. 10. 2017 12:31 | BRATISLAVA/TASR

Lekári združení sa definitívne dohodli na spolupráci s Dôverou

Podľa Dolinkovej sa nakoniec platby navýšia plošne.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TVNOVINY.sk

Lekári združení vo Zväze ambulantných poskytovateľov sa v piatok (27.10.) dohodli so súkromnou zdravotnou poisťovňou Dôvera na znení zmluvných podmienok od novembra.

"Po niekoľkých mesiacoch náročných rokovaní tak pokračujeme aj naďalej v zmluvnom vzťahu, tak ako doteraz," povedal PR špecialista Dôvery Matej Štepianský. Dohodu potvrdila aj výkonná riaditeľka ZAP Zuzana Dolinková.

Poistenci tak podľa Štepianského majú zabezpečenú zdravotnú starostlivosť bez akýchkoľvek obmedzení, teda v štandardnom režime.

"Základom dohody je zvýšenie platieb zmluvným lekárom, ktorých zastupuje ZAP, o päť percent k 1. novembru a zavedenie parametrov na meranie zvýšenia kvality poskytovania zdravotnej starostlivosti. Naši poistenci by teda mali z dlhodobého hľadiska dostávať vyššiu kvalitu pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti," doplnil.

Lekári združení vo Zväze ambulantných poskytovateľov sa o nové zmluvy sporili so súkromnou poisťovňou od leta.

Od prvého októbra ohlásilo nezmluvný vzťah s Dôverou asi 2000 ambulancií, ide približne o jednu tretinu lekárov na Slovensku. Ambulancie neboli spokojné s výškou platieb, ktoré im ponúkala. Začiatkom októbra obe strany ohlásili dohodu na zmluvných podmienkach od novembra. Ešte minulý týždeň však zväz kritizoval prístup k jej plneniu. Nepáčilo sa mu, že pätpercentné navýšenie nemá byť plošné, ale priemerné. Podľa Dolinkovej sa nakoniec platby navýšia plošne.

Komentáre ( 0)