15. 11. 2017 08:54 | JASLOVSKÉ BOHUNICE/kacs

Kritická situácia v elektrárňach v Jaslovských Bohuniciach. Kľúčoví zamestnanci dali výpovede

Nespokojní sú so svojimi platmi.

Jaslovské Bohunice.
Jaslovské Bohunice. Foto: TV Markíza

Kritická situácia v atómovej elektrárni v Jaslovských Bohuniciach. Až 33 kľúčových zamestnancov podalo výpovede, informuje cas.sk. Nespokojní sú so svojimi platmi.

Dôvodom hromadnej výpovede, ktorú podali ešte v októbri, je požiadavka na 30 % zvýšenie platov operátorov blokovej dozorne, reaktora, zmenového inžiniera a vedúceho reaktorového bloku. Ide o pozície, na ktoré sa zamestnanci hľadajú veľmi ťažko.

Podľa denníka sú vyjadrenia kompetentných k tomuto problému len veľmi opatrné. Ak sa zamestnanci so zamestnávateľom nedohodnú, reálne hrozí, že ich postup môže položiť elektráreň. V stredu bude so zamestnancami rokovať riaditeľ závodu AE Bohunice V2 Martin Mráz.

Hovorca slovenských elektrární, ktorý sa vyjadril na začiatku kauzy, tvrdí, že títo zamestnanci majú adekvátne ohodnotenie. „Ich platy dosahujú 2,5- až 3,7-násobku priemernej mesačnej mzdy na Slovensku," povedal Miroslav Šarišský. Mesačne tak zarobia 2 000 až 3 000 €. „S dotknutými zamestnancami rokujeme a veríme, že dospejeme k férovému riešeniu," povedal v utorok Novému Času Šarišský.

Komentáre ( 0)