16. 11. 2017 19:22 | BRATISLAVA/TASR

Vajcia sú stále nedostatkovým tovarom. Hydinári však majú dobré správy

Hoci sa situácia oproti minulému týždňu mierne zlepšila, niektoré poličky v nákupných reťazcoch, ktoré sme navštívili, stále zívajú prázdnotou.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Na pultoch obchodov chýbajú vajcia. Nie je to však len slovenský problém, podobná situácia je takmer v celej Európe. Hydinári však upokojujú, že nie je dôvod na paniku. Vajcia na Vianoce budú.

Regály niektorých našich obchodov sú takmer prázdne. Hoci sa situácia oproti minulému týždňu mierne zlepšila, niektoré poličky v nákupných reťazcoch, ktoré sme navštívili, stále zívajú prázdnotou.

„Toto je všetko čo máme teraz, ale to už počítame s tým, že ženy, ktoré pôjdu poobede, aby mali ešte aj oni možnosť nakúpiť tie vajíčka." „Aj teraz máme momentálne málo, ženy žundrú, chcú si kúpiť viacej," povedala nám predavačka.

Niektoré slovenské obchody tak aj tento týždeň majú problém naplniť svoje regály. Nie je to však kvôli slovenským výrobcom, ale tým zahraničným. Tí obmedzili v dôsledku fipronilovej kauzy vývoz vajec k nám. Slovenské reťazce tak teraz musia hľadať spôsob ako tieto straty vykryť.

Viac v reportáži Martina Chlebovca:

 

Komentáre ( 0)