28. 11. 2017 06:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Radosť i smútok zároveň? D1-tku budú rozširovať, vodiči ale presne vedia, čo ich čaká

Celkovo sa na krátkom úseku pred Bratislavou budú robiť dva veľké stavebné projekty.

Kolóna na diaľnici D1 v smere do Bratislavy pri obci Blatné.
Kolóna na diaľnici D1 v smere do Bratislavy pri obci Blatné. Foto: TASR

Motoristi si na krátky čas vydýchli, ale to najhoršie ich ešte len čaká. Najvyťaženejšia slovenská diaľnica sa musí pripraviť na veľký nápor áut. D1-tku medzi Bratislavou a Sencom budú v najbližších rokoch rozširovať a pribudnú aj nové križovatky. Vodiči si opäť musia pripraviť pevné nervy.

Vodiči medzi Trnavou a Bratislavou si museli posledný rok vytrpieť niekoľkokilometrové kolóny. Po dlhých 13 mesiacoch tu už konečne zmizli dopravné obmedzenia, jazda je plynulejšia, no to sa zrejme už čoskoro skončí.

Diaľnicu pred Bratislavou totiž už onedlho pretne nový nultý obchvat. Súčasnú D1-tku bude treba na mieste novej veľkej križovatky nadvihnúť. Nový obchvat totiž pôjde popod súčasnú diaľnicu. Obrovská križovatka bude mať navyše viacero privádzačov, na dokončenie čaká aj križovatka Triblavina.

Práve na tomto mieste sa budú motoristi napájať na D1-tku zo starej seneckej cesty.

Stavebné práce sa na nejaký čas zastavili, ale už čoskoro by sa mali opäť naplno rozbehnúť.

Celkovo sa tak na krátkom úseku pred Bratislavou budú robiť dva veľké stavebné projekty. Plus si k tomu treba prirátať rozširovanie D1-tky na osem pruhov. Dopravní odborníci otvorene hovoria o možnom dopravnom kolapse.