30. 11. 2017 13:34 , článok bol aktualizovaný 30. 11. 2017 14:44 | BRATISLAVA/TASR

Na západnom Slovensku je bez elektriny 7000 zákazníkov

Najkritickejšia situácia je na strednom aj západnom Slovensku.

Zničený elektrický stožiar.
Zničený elektrický stožiar. Foto: TASR

Počasie naďalej komplikuje na západnom Slovensku dodávku elektrickej energie. Kalamitný stav bol vyhlásený pre oblasti Bratislava, Nitra, Trenčín, Partizánske, Levice a Nové Zámky. Momentálne je bez elektrickej energie približne 7000 zákazníkov. Povedala to hovorkyňa Západoslovenskej energetiky Michaela Dobošová.

Najviac je postihnutá oblasť Nových Zámkov, Nitry a Levíc. Všetky pohotovostné zložky Západoslovenskej distribučnej (ZSD) sú v teréne. Na poludnie bolo bez elektrickej energie 9000 odberných miest.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal do štvrtka 16.00 h výstrahu 1. a 2. stupňa pred snežením.

Popadané stromy

Na území stredného Slovenska stúpol vo štvrtok napoludnie v dôsledku nepriaznivého počasia, najmä mokrého snehu, popadaných stromov a popraskaných izolátorov, počet odberných miest Stredoslovenskej energetiky - Distribúcie (SSE-D) bez elektriny zhruba na 38.000. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

Najkritickejšia situácia je podľa neho v okolí Žiaru nad Hronom, Rimavskej Soboty, Banskej Bystrice, Žiliny a momentálne už aj Liptovského Mikuláša. "Pracovníci SSE-D sú v pohotovosti a snažia sa, aby poruchy čo najskôr lokalizovali a mohli začať pracovať na ich odstránení. V niektorých prípadoch je to veľmi náročné pre počasie, nedostupný alebo rozmočený terén," uviedol Gejdoš.

"Všetci muži, ktorí v teréne bojujú s následkami kalamity, sú na podobné situácie vyškolení a pripravení. Každá kalamita aj porucha však vie byť vplyvom okolností iná. Aj napriek tomu môžeme obyvateľov uistiť, že distribučná spoločnosť využíva všetky prostriedky na to, aby situáciu dostala čo najskôr plne pod kontrolu. Zároveň by sme ich chceli požiadať o pochopenie a trpezlivosť. Odstraňovanie porúch v snehu a náročnom teréne môže trvať v niektorých prípadoch dlhšie," dodal Gejdoš.

Na západe je bez elektriny 9000 odberných miest

Kalamitný stav bol vyhlásený pre oblasti Bratislava, Nitra, Trenčín, Partizánske, Levice a Nové Zámky. Momentálne je bez elektrickej energie približne 9000 odberných miest, informovala hovorkyňa Západoslovenskej energetiky Michaela Dobošová.

Najviac je postihnutá oblasť Nových Zámkov, Nitry, Levíc. Všetky pohotovostné zložky sú v teréne.

Komentáre ( 0)