28. 12. 2017 11:21 | BRATISLAVA/zg

Aj tento rok sa objavili inzeráty na netradičné povolania

Chceli bradáčov, asistenta pre slovenského Doriana Greya i predavačov papúč.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: g-stockstudio/shutterstock.com

Téma hľadania práce je aktuálna po celý rok. Samozrejme, platí to aj o poslednom mesiaci v kalendárnom roku. Pracovný portál profesia.sk  eviduje vysoký počet pracovných ponúk aj na úplnom konci roka. Zamestnávatelia hľadajú nových pracovníkov vo vyše 11-tisíc inzerátoch.

Za necelý rok 2017 bolo na portáli približne 260-tisíc pracovných inzerátov. Oproti doteraz rekordnému vlaňajšku tak ponuka zatiaľ stúpla o vyše 20-tisíc. Presné čísla budú však známe až v januári, informovala PR manažérka portálu Nikola Richterová.

Medzi pracovnými inzerátmi sa však každoročne nájde aj ponuka nevšedných povolaní, názvov pozícií, či náplne práce a podobne.

Najvtipnejšie postrehy za tento rok

1. Firmy sa snažili uchádzačom aj líškať
„Hľadáme do svojej party doslovne poklad, asistentku, ktorú si budeme hýčkať", takto znel názov inzerátu cestovnej kancelárie, ktorá hľadala brigádnickú pomoc s administratívou, či komunikáciou s klientmi. „Bez nej sme ako telo bez duše", zdôraznila spoločnosť svoju túžbu po kvalitnej posile.

2. Záujem bol o bradáčov
Na pracovnom portáli Profesia.sk sa v roku 2017 hľadali aj bradatí páni. V tomto prípade však nemožno hovoriť o diskriminácií tých, ktorí bradu nemajú. Firma totiž hľadala „bradáčov" na kadernícky event v hlavnom meste.

3. Nevšední odborníci
Množstvo firiem chce zamestnávať skutočných profesionálov a odborníkov. Hoci si väčšina ľudí predstaví pod takýmto pojmom skôr niečo iné, jeden zo zamestnávateľov hľadal v roku 2017 odborníka na predaj papúč.

4. Vtipný inzerát na asistenta slovenského Christiana Greya
Na portáli sa objavil aj zaujímavý interát na asistenta riaditeľa medzinárodnej marketingovej agentúry, pričom v ňom bol uvedený aj presný časový harmonogram od 08.00 do 17.00 h. Firma však zdôraznila, že názov ponuky "50 Shades of Grey "Slovak version" Osobný asistent / osobný šofér pre riaditeľa medzinárodnej marketingovej agentúry" nemá priamu súvislosť s jej náplňou a ani s filmom.

Britský herec Jamie Dornan.
Britský herec Jamie Dornan. Foto: TASR/AP
 

Vlaňajšok bol divokejší

Treba dodať, že rok 2017 bol oproti roku 2016 miernejší. Zamestnávatelia totiž v tomto roku hľadali uchádzačov na ešte zaujímavejšie povolania.

1. Spánok ako náplň práce
Pracovný portál Profesia.sk zažil vlani prípad, kedy firma hľadala programátora, pričom okrem všedných povinností mal v náplni práce zadaný aj povinný spánok.

2. Riadenie a organizovanie rozmnožovania hydiny
V roku 2016 sa na našom webe hľadal tiež zootechnik, ktorý mal mať na starosti hydinu. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby mal kurčatá organizovať a radiť pri rozmnožovaní.

3. Profesionálni hokejisti do nórskeho tímu
Zaujímavosťou bol aj prípad z januára minulého roka, keď nórsky treťoligový hokejový klub hľadal brankára, útočníka a obrancu. Uchádzači mali poslať dosiahnuté kariérne čísla a video.

Komentáre ( 0)