15. 02. 2018 06:00 | TRENČÍ, BRATISLAVA/TV Markíza

Na D1 sa niekde stratilo 12 kilometrov

„Bermudský trojuholník" sa nachádza medzi Piešťanmi a Trenčínom.

Informačná tabuľa na D1.
Informačná tabuľa na D1. Foto: TV Markíza

Na diaľnici medzi Piešťanmi a Trenčínom je asi Bermudský trojuholník. Nestrácajú sa tam autá, ale kilometre. Pri Hornej Strede ich zmizlo dvanásť. Na túto anomáliu nás upozornil jeden z našich divákov. 

Prvú informáciu o kilometroch na diaľnici dostanete pri Piešťanoch. Nápis hovorí, že do Trenčína vás čaká ešte 52 kilometrov. "V podstate som si to všimol veľakrát, ale keď chodievame na nákupy do Bratislavy, tak na D1-ke od Piešťan do Trenčína je tabuľa, že Trenčín je 52 kilometrov. Stále sa mi to zdalo, že je to dosť veľa," povedal nám šofér Patrik Darmo.

Reportér Michal Bujna si to bol vyskúšať. Od orientačnej tabule pri Piešťanoch prešiel len osem kilometrov a na tejto orientačnej tabuli pri Hornej Strede to bolo po Trenčín už len 32.

Niekde sa stratilo 12 kilometrov. „Určite je niekde chyba. Buď pri výjazde z Piešťan na diaľnicu, buď je tam problém alebo je problém pri Hornej Strede smerom do Trenčína," myslí si pán Darmo.

Hľadali sme chybu, vraj ju odstránia

Zisťovali sme teda, kde je chyba. Oficiálne údaje o vzdialenosti hovoria, že medzi kúpeľným mestom a mestom spod hradu Matúša Čáka je len 42 kilometrov. Chyba je teda v tabuli tesne za Piešťanmi. 

"Toto zvislé dopravné značenie je v súlade so schválenou projektovou dokumentáciou a však po overení skutkového stavu môžeme potvrdiť, že skutočne sú tam tie kilometre uvedené nesprávne," konštatovala hovorkyňa diaľničiarov Michaela Michalová.

Potvrdila, že po odkomunikovaní situácie s ministerstvom dopravy NDS údaje opraví. Kedy sa tak stane, nám presne povedať nevedeli.

 

Komentáre ( 0)