24. 02. 2018 19:08 | BRATISLAVA/TV Markíza

Odpočet elektriny robili len odhadom. Pán Peter skoro prišiel o vyše 1000 eur

Aby ste sa vyhli problémom, je dobré si všetko zdokumentovať, podobne ako náš divák.

Elektrické hodiny - ilustračné foto.
Elektrické hodiny - ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Zistil, že odpočet elektriny robili iba odhadom a akosi mu zabudli vyplatiť vyše tisíceurové preplatky. Keby si to náš divák neskontroloval sám, o svoje ušetrené peniaze by prišiel. Dodávateľ argumentuje, že na to nemali ľudí.

Stačilo, že mu raz vyrúbili obrovský účet za elektrinu. Poistil sa a nastavil si vysoké zálohové platby a tentokrát už vedel, že to budú preplatky. Ešte pred vyúčtovaním mu povedali, že môže čakať zhruba 900 eur.

"Prišlo vyúčtovanie v januári a prišlo nám len 200 eur. Tak sme skontrolovali hodiny a zistili sme, že vyúčtovanie je urobené zle. Dali sme to na reklamáciu. Odpísali nám, že sa pomýlili a že nám pošlú ďalších 1100 eur," hovorí poškodený klient Peter Strýček.

Myslel si, že tým je to vybavené, no o svoje peniaze bojoval celé týždne. Šek, ktorý poslali elektrárne na poštu sa stratil. V čase keď sme sa začali o prípad zaujímať, už mal mať divák peniaze na účte. Ukázalo sa ale, že celý kolotoč okolo vyúčtovania vznikol aj preto, že odpočet elektriny robili odhadom.

"Dotyčný človek tam na konci decembra vôbec nebol, nepísal si reálnu čiastku, ktorá je na elektromere, ale robil to odhadom, tak sa stanovil tú faktúra na 200 eur preplatok," dodal pán Strýček.

"V tomto konkrétnom prípade mala spoločnosť, ktorá vykonávala odpočet odberného miesta, kapacitné problémy, preto nebolo možné fyzický odpočet vykonať. Odberateľovi teda vypočítal odhadovanú spotrebu počítačový systém na základe spotreby v predchádzajúcom roku," vysvetlila Michaela Krivá, hovorkyňa SSE.

Aby ste sa vyhli problémom, je dobré si všetko zdokumentovať, podobne ako náš divák.

Aby ste zbytočne neprišli o svoje peniaze. Pretože to, či ich chcete, sa vás nikto pýtať nebude.

 

Komentáre ( 0)