27. 03. 2018 06:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Doprava na sviatky: Vlaky sú asi to najlepšie riešenie

Pokiaľ chcete cestovať komfortne, mali by ste si miestenku zaobstarať čím skôr.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Veľká noc je pre železničiarov jedno z najkritickejších období. Aj preto tento rok vypravujú hneď niekoľko mimoriadnych vlakov. Ak si chcete zabezpečiť miestenku, mali by ste sa poponáhľať.

Ľudia mieria na sviatky domov. O chvíľu sa zaplnia cesty a aj vlaky. „Už sa nám naozaj začínajú vlaky zapĺňať. Pred veľkonočnými sviatkami a počas nich sme pripravili 17 posilových vlakov, ktoré sú už zapracované v cestovnom poriadku," povedal hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Okrem týchto spojov železnice vypravia aj dva mimoriadne rýchliky. Jeden pôjde v stredu z Bratislavy do Košíc a druhý o týždeň v utorok z Košíc do Bratislavy.

Pokiaľ chcete cestovať komfortne, mali by ste si miestenku zaobstarať čím skôr. Niektoré vlaky sú už teraz beznádejne vypredané. Ako napríklad vlaky InterCity, ktoré vo štvrtok vyrážajú z Bratislavy do Košíc. Pokiaľ sa vám nechce čakať v dlhých radoch na stanici pri okienku, zakúpiť si ich môžete aj cez internet.

Slováci vlakovú dopravu obľubujú. Čo sa týka autobusovej dopravy posilnené budú len spoje z Bratislavy na Schwechat a späť. „Posily tam pridávame v čase riadnych spojov. Zatiaľ sme nemuseli spoje pridávať, čo sa týka vnútroštátnej dopravy," povedal nám hovorkyňa Zväzu autobusovej dopravy Eva Vozárová.

 

Komentáre ( 0)