16. 05. 2018 12:54 | BRATISLAVA/mm

Rodičia zostali zaskočení: Od štátu im načas neprišli rodičovské príspevky

Ústredie práce však neeviduje žiaden problém s odosielaním príspevkov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shuterstock.com/Zoteva

Meškajúce rodičovské príspevky. Mnohí rodičia zostali zaskočení, keď im na účet neprišli rodičovské príspevky. Tie prichádzajú do 15 dňa v mesiaci. Ústredie práce tvrdí, že problém nastal v NBS.

„Okrem toho, že dostávame almužnu, nemôžeme dostať peniaze načas vyplatené? Mamičky na materskej tieto peniaze minú pomaly za 2 týždne a tie, ktoré nemajú manželov, aby ich podporili majú čo robiť?" pýta sa nehnevaná čitateľka Alexandra.

Ústredie práce však neeviduje žiaden problém s odosielaním príspevkov. Podľa hovorkyne Jany Lukáčovej chyba nastala v NBS.

„Všetky platby od nás odišli ako každý mesiac, a to do Štátnej pokladnice. Aj tá ich spracovala štandardne," uviedla Lukáčová.

Odoslanie príspevkov ale skomplikovala technická chyba v medzibankovom platobnom systéme SIPS, kedy nefungovali prevody medzi jednotlivými bankami. Po odstránení problému, ktorý vyriešili v pondelok v podvečerných hodinách mala Štátna pokladnica pripísať platby na účty svojich klientov.

Z tohto dôvodu niektorým rodičom prišli platby až dnes (16.5) krátko predpoludním, resp. budú prichádzať v priebehu dňa.


Komentáre ( 0)