07. 06. 2018 17:16 | BRATISLAVA/TV Markíza

Platy rastú a s nimi aj ceny v obchodoch a účty. Žiadať vyššiu mzdu sa oplatí práve teraz

Najviac rástli platy v Trnavskom kraji. Naopak najmenej v Košickom.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TVNOVINY.sk

Ak sa vám zdá, že zarábate málo, tak teraz je ten pravý čas ísť za šéfom a požiadať si o zvýšenie platu. Od začiatku roka totiž rastú mzdy rekordným tempom. No to, čo si zamestnanci prilepšia na výplatných páskach, minú na vyšších účtoch v supermarketoch.

Slovenská ekonomika šlape a mali by to pocítiť už aj zamestnanci. Za posledných 10 rokov sa menila priemená mzda. Prvé tri mestiace tohto roka nabral rast platov rekordné tempo.

Najnavštevovanejší pracovný portál je preplnený ponukami. Napriek tomu, že vlani padal jeden rekord za druhým, nezaostáva ani tento rok. Nábor nových zamestnancov stále neutícha.

Najviac rástli platy v Trnavskom kraji. Naopak najmenej v Košickom. Už dlho pritom platí, že Bratislavčania si na výplatných páskach nájdu každý mesiac najvyššiu sumu. V priemere zarobia 1243 eur. No a kým západ Slovenska sa im pomaly približuje, východ a stred sa hlavnému mestu, naopak, vzďaľuje. Mzdové nožnice sa otvárajú.

To, čo Slovákom pribudlo na výplatných páskach, je ale relatívne. Rastú totiž nielen platy, ale aj ceny a účty. Pod infláciu sú pritom podpísané najmä potraviny, ktoré medziročne zdraželi až o šesť percent. Ak vám teda aj šéf zdvihol plat, moc ste si neprilepšili. Namiesto sporenia, ich s najväčšou pravdepodobnosťou miniete v supermarkete na drahších potravinách. 

 

Komentáre ( 0)