11. 07. 2018 09:51 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Veľký hit spred pár rokov zrejme končí. Slovenskej firme hrozí bankrot

Firme už nefungujú ani telefóny a ani webová stránka.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: printscreen/Facebook/AcaicoSK

Známe nápoje a výrobky z exotického ovocia z Brazílie zrejme na trhu končia. Slovenskej firme už nefungujú ani telefóny a ani webová stránka. Výrobcu dobiehajú dlhy voči banke a čelí bankrotu. Píše portál hnonline.sk.

„Okresný súd Bratislava I začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Açaimania Europe,“ konštatuje v rozhodnutí sudkyňa Katarína Bartalská.

Peňazí sa už na súde domáha bankový dom UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Ku koncu decembra 2017 Açaimania Europe mala voči banke čerpaný úver 367-tisíc eur.

Na telefón uvedený na stránke holdingu sa nedá dovolať. Na telefonáty nereaguje konateľ spoločnosti, ktorý je výkonným riaditeľom finančnej skupiny Luka & Bramer Group.

Nápad predávať výrobky z exotického ovocia dostali pred desiatimi rokmi Slováci Peter Matúška a Andrej Bartalos. Vymysleli si vlastný recept, k dreni z açai primiešali guaranu a ďalšie ingrediencie a obchod s mrazenou pochúťkou pod značkou Açaico. Všetko to zastrešili pod firmu Açaimania Europe. Produkty vyvážali aj do Ruska, Ázie a Austrálie.

Komentáre ( 0)