26. 08. 2018 07:00 | ZÁHREB/tvnoviny.sk

Plánujete už budúcoročnú dovolenku? Chorvátsko bude autom komplikovanejšie

Dôležitú križovatku pri Záhrebe čaká veľká rekonštrukcia.

Na archívnej snímke kolóny v Záhrebe.
Na archívnej snímke kolóny v Záhrebe. Foto: Goran Jakus/shutterstock.com

Hoci sa tohtoročná dovolenková sezóna ani zďaleka nekončí, už teraz by sme vás chceli upozorniť na tú budúcoročnú. Týka sa to hlavne dovolenkárov, ktorí radi cestujú autom do Chorvátska. Ak ste tento rok stáli v kolónach, bude to ešte horšie.

Od novembra totiž chorvátski cestári zatvoria na poldruha roka dôležitý uzol na predmestí Záhrebu, ktorý pretína jadranskú výpadovku nadväzujúcu na diaľnicu A1. Jednu z najdôležitejších dopravných stavieb v Chorvátsku čaká dlhá rekonštrukcia. Cestári by mali práce ukončiť v decembri 2019, píše portál dnevnik.hr.

Dôležitý dopravný uzol na predmestí Zahrebu.
Dôležitý dopravný uzol na predmestí Zahrebu. Foto: Reprofoto: youtube/Grad Zagreb_službena stranica
 

Vodiči budú musieť križovatku dlhé mesiace obchádzať a dá sa predpokladať, že pribudne ďalší bod na ceste k moru, kde sa budú tvoriť kolóny. Túto trasu využívajú aj Slováci, ktorí chodia do oblasti Zadaru, Šibeniku alebo ďalej na juh do Splitu.

Rekonštrukcia križovatky v záhrebskej časti Remetinec v sebe zahŕňa aj vybudovanie električkových trás a podjazdov pod kruhovým objazdom, ktoré by mali smerovať k Jadranskému moru a do Dubrovníka.


Križovatkou Remetinec, ktorá nie je najvyťaženejšia, ale najkomplikovanejšia v Chorvátsku, denne prejde 100-tisíc áut. Za desať rokov sa tu stalo až tisíc dopravných nehôd. Celá rekonštrukcia by mala stáť 280 miliónov kún, čo je v prepočte vyše 37,6 mil. eur.

Úrady samozrejme požiadali vodičov o trpezlivosť sľubujúc, že po roku 2019 bude premávka na tejto križovatke plynulejšia ako doposiaľ.

Komentáre ( 0)