29. 08. 2018 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Železnice posilnia vlakové linky po celom Slovensku. Miesta sa míňajú rýchlo

Na začiatku školského roka opäť pocítime na trasách nápor cestujúcich.

Vlaky.
Vlaky. Foto: TVNOVINY.sk

Železnice sa už pripravujú na nápor študentov. Pred začiatkom školského roka vypravia mimoriadne vlaky a zavádzajú nové spoje. Upozorňujú ale, že ak už teraz viete, že budete v najbližších dňoch cestovať, lístok si treba kúpiť čo najskôr, miesta sa rýchlo míňajú.

Posledný víkend pred koncom letných prázdnin a začiatok školského roka je dôvodom, prečo železnice posilnia vlakové linky po celom Slovensku.

„Oproti štandardným cestovným poriadkom je posilnenie výrazné hlavne v piatok, je to smerom zo západu na východ, kde sú štyri pridané vlaky. V nedeľu posilňujeme až trinástimi vlakmi v najrôznejších smeroch z východu na západ. Zo Žiliny smerom do Bratislavy a tiež z Banskej Bystrice smerom do Bratislavy," povedal hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč.

Na nápor cestujúcich sa pripravuje aj komerčný Regiojet, ktorý nakupuje nové lokomotívy a vozne, ktoré sú pripravení zaradiť do prevádzky podľa obsadenosti aj niekoľko hodín pred odchodom vlaku.

„Novinkou pre cestujúcich na trase z Bratislavy, cez Brno do Prahy bude to, že práve od nedele druhého septembra pridávame do prevádzky úplne nový spoj, ktorý bude premávať v ideálnych časoch ráno z Bratislavy a neskoro večer späť," uviedol hovorca Regiojetu Martin Žarnovický.

Ak chcete cestovať vlakmi zadarmo je dôležité, aby ste nezabudli, že na bezplatnú prepravu je dôležité sa zaregistrovať, prípadne si túto registráciu pred začiatkom školského roka znova predĺžiť.

Ak si túto povinnosť odložíte, pozor, aby ste sa potom nedostali do problémov. Žiaci majú preukaz platný najneskôr do konca augusta a vysokoškoláci do konca septembra. 

Ak už ale teraz viete, že v najbližších dňoch budete cestovať vlakom, železnice zdôrazňujú, aby ste si lístok zakúpili čo najskôr. Miesta sa začínajú rýchlo míňať. Lístky na cestu v štátnych či komerčných vlakoch si viete pohodlne kúpiť aj cez internet, kde nájdete aj aktuálne cestovné poriadky.

 

Komentáre ( 0)