04. 09. 2018 08:35 | BRATISLAVA/pluska.sk

Ďalšie zdražovanie. Pošta dvíha ceny za listy aj balíky

Od 1. septembra pristúpila k úprave viacerých taríf.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TV Markíza

Za listy aj balíky si priplatíme. Slovenská pošta od 1. septembra tohto roku pristúpila k úprave viacerých taríf. V krátkom čase tak ide o ďalšie zdražovanie. Naposledy sa ceny zvyšovali od januára tohto roka, informuje pluska.sk.

Zmena taríf platí pre vybrané medzinárodné zásielky. „Táto úprava nadväzuje na už schválenú úpravu taríf, ktorá je platná od 1. 1. 2018 a dotkne sa doporučených a poistených listových zásielok, a tiež niektorých druhov listov a balíkov," povedala hovorkyňa Slovenskej pošty Martina Macková.

Dôvodom zdražovania sú podľa nej neustále rastúce tzv. terminálne poplatky, teda náklady, ktoré platí Slovenská pošta zahraničným poštám za doručovanie zásielok v cieľových krajinách. „Prax za uplynulé mesiace ukázala, že ceny za zásielky v mnohých prípadoch nepokrývajú ani náklady Slovenskej pošty a je potrebné ich korigovať," dodala hovorkyňa.

Pošta tiež tvrdí, že ceny za medzinárodné zásielky sa nemenili už 9 rokov. Rovnaký argument použila Slovenská pošta aj pri zdražovaní na začiatku tohto roka, pričom už vtedy došlo k zvýšeniu cien za listy aj balíky do zahraničia, pripomína pluska.

Komentáre ( 0)