10. 09. 2018 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

V kauze skrachovanej poisťovne Rapid Life začala NAKA konať až teraz

Je to už vyše roka, čo poisťovňa skrachovala a bez peňazí zostali tisícky klientov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TVNOVINY.sk

Kto čakal razantné vyšetrovanie, bol na omyle. Národná kriminálna agentúra v kauze skrachovanej poisťovne Rapid Life začala intenzívnejšie konať až v týchto dňoch. 

Vyšetrovateľka si aktuálne preberá zaistené dokumenty. Teda po viac ako roku, čo životná poisťovňa skrachovala a bez peňazí zostali tisícky klientov.

Kauza okolo Rapid Lifeu vypukla vlani v júni, keď Národná banka uvalila na poisťovňu nútenú správu. Bez peňazí zostalo takmer 15-tisíc klientov a dlh poisťovne sa mal vyšplhať na astronomických 26 miliónov eur, pričom účty spoločnosti zívali prázdnotou.

Vyhlásila nútená správkyňa a podala na vedenie Rapid Life trestné oznámenie, no polícii trvalo mesiace, kým v tejto kauze začali vôbec trestné stíhanie a vyšetrovatelia sa zjavne neponáhľali ani potom.

O zaistené dokumenty sa Národná kriminálna agentúra údajne začala zaujímať až teraz, teda po takmer 15 mesiacoch, odkedy nad poisťovňou prebrala kontrolu Národná banka. V uplynulých dňoch polícia kontaktovala bývalú nútenú správkyňu.

„Časť dokladov si prevzala a časť si prevezme, vrátane počítačových systémov. Ja som sa počas svojej dlhoročnej praxe, a to som bola aj prokurátorka, nestretla s tým, že by si za rok neprevzali doklady," uviedla správkyňa Irena Sopková. 

Podľa našich informácií pôvodne prípad vyšetrovali z Bratislavy, nakoniec ho posunuli pobočke Národnej kriminálky v Košiciach. Polícia v reakcii na pomalé vyšetrovanie tvrdí, že problémom boli neustále výmeny konkurzných správcov, momentálne má túto vec na stole už tretí. 

Téme sa v reportáži venoval René Medzihradský

 

Komentáre ( 0)