Správy z vášho kraja:
18. 10. 2018 10:20 | NITRA/TASR

Odbory v Jaguari Land Rover vyrokovali zvýšenie platov

Predseda odborov hovorí o najväčšom jednorazovom navýšení platov v automobilovom priemysle na Slovensku.

LANDROVER_tvnoviny.mp4
LANDROVER_tvnoviny.mp4

Moderné odbory Aios Jaguar Land Rover Slovensko vyrokovali s vedením firmy zvýšenie platov pre zamestnancov automobilky v Nitre. Kolektívna zmluva medzi vedením spoločnosti a odborovou organizáciou bola podpísaná 13. októbra tohto roka a platiť bude do konca budúceho roka. „Intenzívnymi rokovaniami sme dosiahli najväčšie jednorazové navýšenie platov v automobilovom priemysle na Slovensku," povedal predseda Základnej organizácie Odborového zväzu Peter Mrázik.

Platy asistentov kontroly vstupu a operátorov výroby, ktorých nástupný plat bol 650 eur, sa po kolektívnom vyjednávaní zvýšili o 10 percent a začínajú sa na úrovni 715 eur. Pracovníci náborových a vzdelávacích plánov nábehového tímu, koordinátori a produktoví koučovia s nástupným platom od 892 eur si polepšia o 7,4 percenta a ich platy sa budú po novom začínať na úrovni 958 eur. Platy administrátorov a špecializovaných pracovníkov s nástupným platom od 1196 eur sa zvýšia o 5,43 percenta, mzda bude začínať od 1261 eur. Priemerné mzdové podmienky výrobných pracovníkov v Jaguar Land Rover bez manažmentu, ktoré začínali od 900 eur, sa menia na sumu začínajúcu od 997 eur až 1744 eur.

Podľa slov Mrázika bolo v rámci Kolektívnej zmluvy okrem mzdových podmienok vyrokovaných aj viacero ďalších výhod pre zamestnancov, ktoré sú nad rámec legislatívy.

 

Komentáre ( 0)