Tohtoročné Dni Vianoc v Inchebe majú ľudový podtón. Pestrú ponuku nápadov na vianočné darčeky od 300 výrobcov z celého Slovenska tu dopĺňajú výrobky slovenských remeselníkov a tvorcov ručne vyrábaných vecičiek. Práve v ich tvorbe tento rok dominuje veľmi obľúbený slovenský folklór. Z ich bohatej ponuky si môžete vybrať počas nasledujúcich dní a popri tom si spríjemniť voľný čas ľudovou hudbou a slovenskými tradíciami.

Slováci hlásia návrat k tradíciám. Svedčí o tom záujem o ľudovú tematiku, ktorú dnes možno nájsť na všeličom: oblečení, bižutérii, kabelkách, ale aj vianočných dekoráciách a zimných doplnkoch do domácností. Aj preto sú Dni Vianoc v Inchebe, ktoré sa na bratislavskom výstavisku konajú až do 19. decembra 2018, tento rok plné folklóru a tradičných remesiel.

Majstri ukážu staré remeslá

Na Dňoch Vianoc v Inchebe môžete stretnúť drotárov, keramikárov, čipkárky, ale aj majstrov, ktorí vám priamo na mieste vyrobia rôzne predmety z dreva, kože, včelieho vosku, dekoračnej plste či vŕbového prútia. V ich ponuke nájdete desiatky krásnych výrobkov, z ktorých cítiť slovenskú históriu a lásku k remeslu. Na vianočnom stole si určite nájdu svoje miesto medové sviečky, ručne vyrábané adventné vence, vyšívané obrusy, pod stromčekom keramické hrnčeky, dekoračné dózy či netradičné kovové šperky. Záujem návštevníkov určite vyvolajú aj vyšívané tričká, plstené kabelky, kožené opasky či háčkované brošne a náušnice. Navyše, na Dňoch Vianoc si môže remeslo vyskúšať každý, kto sa ho nebojí. Členovia Cechu historických remeselníkov tu budú predvádzať svoje remeslá naživo a o svoje skúsenosti sa radi podelia so všetkými odvážlivcami.

Handmade víkendy v ľudovom tóne

Šikovnosť Slovákov nesymbolizujú len výtvory zručných remeselníkov, ale aj práca všetkých, ktorým tvorivosť a fantázia nekladú žiadne medze. Najmä počas nasledujúcich vianočných víkendov (8.-9.12 a 15.-16.12) bude pestrá ponuka nápadov na vianočné darčeky obohatená aj o ručnú prácu slovenských tvorcov a dizajnérov. Nájdete tu vianočné ozdoby, detské ruksaky či vlasové doplnky z modrotlače, dámske kabelky, náušnice a náramky s dizajnom tradičného žlto-červeného ornamentu, ale aj ľudové motívy iných krajín, ktoré nájdete na rôznych interiérových doplnkoch. Chýbať však nebudú ani iné ručne robené háčkované, štrikované, šité či na plátno maľované vecičky.

Vianočné pódia s ľudovou hudbou a slovenskými tradíciami

Do ľudového motívu budú ladené aj víkendové sprievodné aktivity. O dobrú náladu sa deťom i dospelým postarajú rôzne folklórne, tanečné a hudobné skupiny, ktoré si svojim programom pripomenú slovenské zvyky a tradície. Spolu s účinkujúcimi si budete môcť zaspievať vianočné koledy a vypočuť si vianočné vinše typické pre rôzne kúty Slovenska. Zaujímavé bude aj predstavenie španielskych vianočných zvykov v rytme tanečného flamenga. Tých, ktorí milovníkmi folklóru nie sú, isto cez víkend poteší baletná rozprávka, interaktívne predstavenie cirkusovej školy či bohatý animačný program v štýle rozprávky Snehových škriatkov.

Kompletný program nájdete na stránke www.incheba.sk.

Dni Vianoc v Inchebe potrvajú do 19. decembra 2018. Otvorené budú od pondelka do štvrtka v čase od 11:00 - 19:00, v piatok a sobotu od 10:00 - 20:00 a v nedeľu od 10:00 - 19:00.

Komentáre ( 0)