15. 12. 2018 16:17 | LOS ANGELES/TASR

Automobilky Hyundai a Kia budú čeliť v USA spoločnej žalobe pre hrozbu rizika vznietenia

Obe automobilky sa už dlhší čas objavujú v správach, lebo motory ich vozidiel údajne majú defekt a aj bez nárazu sa vznietia.

Kia - ilustračné foto.
Kia - ilustračné foto. Foto: Profimedia

Juhokórejským automobilkám Hyundai a Kia hrozia v Spojených štátoch vážne problémy. Kalifornská kancelária Hagens Berman podala v piatok (14. 12.) v mene majiteľov viacerých modelov oboch automobiliek spoločnú žalobu na súd, lebo im údajne hrozí riziko vznietenia áut.

V žalobe Steve Berman obviňuje Hyundai a Kiu, že majitelia vozidiel sú vystavení rastúcemu nebezpečenstvu požiaru a výrobcovia sa pokúšajú poruchy motorov bagatelizovať.

Hovorca spoločnosti Hyundai povedal, že sa vo firme chcú najprv zoznámiť s obvineniami a stanovisko k nim zaujmú až neskôr. Vedenie automobilky Kia na obvinenia zatiaľ nereagovalo.

Obe automobilky sa už dlhší čas objavujú v správach, lebo motory ich vozidiel údajne majú defekt a aj bez nárazu sa vznietia.

Americká organizácia na ochranu majiteľov vozidiel Center for Auto Safety (CAF) v októbri požiadala o kontrolu takmer 2,9 milióna ich áut.

CAF a úrad pre dopravu NHTSA majú už 220 sťažností na modely automobiliek. Od Kie ide konkrétne o modely Optima, Sorento, Soul a Sportage. Od automobilky Hyundai majú problémy modely Sonata, a Santa Fe.

Kancelária Hagens Berman v nedávnej minulosti podala spoločnú žalobu v mene majiteľov aj na Volkswagen, General Motors a Toyotu. Všetky tri koncerny stálo urovnanie sporu milióny dolárov.

Komentáre ( 0)