15. 12. 2018 20:42 | BRATISLAVA/TV Markíza

V schránkach si mnohí nájdu nepríjemné prekvapenie. Za poistky budeme platiť viac

Všetci, ktorým sa končí v tomto čase poistka na auto či domácnosť, môžu pravdepodobne čakať rovnaké prekvapenie.

Poistky zdražejú.
Poistky zdražejú. Foto: TV Markíza

Zrejme stojíme pred hromadnou vlnou prepoisťovania. Viacerí ľudia už majú v schránkach oznámenia, že za svoje uzatvorené poistky budú platiť viac. Dokonca aj za tie, ktoré si uzatvorili pred rokmi.

Všetci, ktorým sa končí v tomto čase poistka na auto či domácnosť, môžu pravdepodobne čakať rovnaké prekvapenie. Po tom čo štát na poisťovne uvalil novú osempercentnú daň z každej splátky neživotnej poistky, tie si začali pýtať viac a poistenia zdražujú.

Keďže daň uvalili na všetky druhy neživotných poistiek, preceňovať sa bude okrem spomínaného cestovného poistenia aj úrazové poistenie či poistky áut, domov a bytov. Výnimku dostalo iba povinné zmluvné poistenie.

Zmena sa týka novo uzatvorených zmlúv, ale aj takých, ktoré ste už dávno podpísali. Samozrejme vždy závisí od tej ktorej poisťovne a druhu poistenia. Ak vám bude chcieť poisťovňa zvýšiť poistné, oznámiť vám to musí až 10 týždňov vopred. To, či nové podmienky akceptujete alebo nie, je na vás.

Ak by ste ale chceli ukončiť svoju poistku, výpoveď musíte doručiť do poisťovne minimálne 6 týždňov pred výročím zmluvy.

Viac v reportáži Andrejky Mačoškovej

 

Komentáre ( 0)