04. 02. 2019 09:55 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Na strednom Slovensku budú jazdiť nové vlaky, Bratislavu čaká modernizácia v doprave

Vo februári sa dokončí štúdia uskutočniteľnosti Dunajbusu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Na strednom Slovensku pribudnú nové dieslové vlaky. Prvý z nich začne jazdiť už v máji. A to na trase Zvole - Vrútky.

Je to prvý z 21 vlakov, ktoré budú postupne nasadzované v priebehu dvoch rokov na trate od Vrútok cez Banskú Bystricu, do Zvolena, Brezna aj Prievidze. 

Modernizácia dopravy v Bratislave

Aj Bratislavu čakajú viaceré míľniky. V marci bude ukončená Štúdia realizovateľnosti - dopravný uzol Bratislava, ktorá navrhne optimálne riešenia na modernizáciu železničnej dopravy na území mesta až po hranicu s Maďarskom a Rakúskom. 

Jej výsledky budú rozhodujúce pre plánovanie a realizáciu viacerých dopravných projektov. V lete sa podpíše zmluva a začne sa s modernizáciou električkovej trate v Karlovej Vsi. 

V tomto roku bude tiež odštartovaná výstavba záchytných parkovísk Pezinok a Ivanka pri Dunaji. Parkovisko v Pezinku s kapacitou 291 parkovacích miest by malo byť otvorené do konca roka.

Štúdia o Dunajbuse

Vo februári sa dokončí štúdia uskutočniteľnosti, ktorá preverí opodstatnenosť zavedenia pravidelnej osobnej lodnej dopravy medzi obcami pozdĺž rieky Dunaj do Bratislavy - Dunajbus. 

Vodnú dopravu podporia aj projekty na zlepšenie plavebných podmienok na Dunaji alebo modernizácia plavebných komôr v Gabčíkove, ktorú financujeme s využitím Nástroja na prepájanie Európy.

Komentáre ( 0)