05. 02. 2019 19:00 | DVORY NAD ŽITAVOU/TV Markíza

Už predávajú jahody, ktoré ešte nenarástli

Najväčšej ovocinárskej farme tento krok pred rokmi zachránil úrodu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Šťavnaté, sladké a domáce jahody na predaj vo februári. Má to ale háčik. Jahody, ktoré si takto kúpite, zjete až v máji. Peniaze, ktoré do domáceho ovocia v zime investujeme sú vlastne záchranou pred prípadnou katastrofou.

Najstaršia rodinná ovocinárska farma na Slovensku zaviedla pred dvomi rokmi novinku. Prostredníctvom poukážok začala predávať budúcu úrodu. Vyplatilo sa.

„Potrebovali sme zafinancovať do protimrazovej ochrany a nato sme potrebovali vybrať nejaké peniažky, ktoré nám neboli k dispozícii. A týmto pádom nám ľudia, ktorí si vlastne predplatili ovocie, pomohli vybudovať protimrazovú závlahu," vysvetlil manažér predaja Milan Broškovič.

Jahody sú ešte v listoch, ale keď dozrejú, je o ne veľký celoslovenský boj. „Myslím, že zatiaľ najďalej bola Stará Ľubovňa, Michalovce. Dokonca máme takú partiu stálych zákazníčok, ktoré vždy v prvý deň samozberu sú tu medzi prvými v rade a tí sú z Liptovského Mikuláša," tvrdí Broškovič.

Repotrér Marek Šilhavík do sadov priniesol aj zahraničné jahody, ktoré sa u nás dajú kúpiť len v zime. Broškovič jednu z nich ochutnal a pridal aj odborný komentár. Jeho názor si pozrite v reportáži.

 

Komentáre ( 0)