15. 02. 2019 11:07 | BRATISLAVA/mm

Do rekreačných poukazov sa dá zahrnúť aj iné ako ubytovanie: Musíte ale splniť túto podmienku

Téme rekreačných poukazov sa budeme venovať aj vo veľkej reportáži v nedeľných Televíznych novinách.

Štrbské Pleso, Tatry
Štrbské Pleso, Tatry Foto: Shutterstock.com

S novým rokom sú na Slovensku rekreačné poukazy realitou pre všetky firmy s viac ako 49 zamestnancami. Ak v takej spoločnosti pracujete viac ako dva roky, tak vás dovolenka vyjde podstatne lacnejšie. Zamestnávateľ vám po novom preplatí 55 percent z maximálne 500-eurového účtu za pobyt. Späť tak môžete dostať slušných 275 eur.

"Zamestnávateľ sa môže rozhodnúť, akým spôsobom poskytne rekreačný príspevok. Buď preplatením nákladov, ak si zamestnanec uplatní náklady do 30 dní od absolvovania pobytu v Slovenskom zariadení v dĺžke minimálne dvoch prenocovaní alebo formou elektronického poukazu, a to vnútorným predpisom či dohodou so zamestnancom," vysvetlil štátny tajomník na ministerstve dopravy Peter Ďurček.

Všetko musí byť na jednej účtenke

Otázkou zostáva, čo všetko môže zamestnanec do rekreačného poukazu zahrnúť. Vraj nejde len o ubytovanie. „Je to akákoľvek služba, ktorá je spojená s cestovým ruchom. Musí byť ale naplnená jedna podmienka, aby to bolo na účte spolu s ubytovaním," vysvetlil šéf zľavového portálu Aleš Mlátilík.

Zamestnanci si takto môžu dať napríklad preplatiť skipasy a vodné parky. „Stretol som sa aj s tým, že v hoteloch ponúkajú aj vstupy do jaskýň alebo do hradov a zámkov. Vždy sa ale treba dopredu opýtať, čo ubytovacie zariadenie ponúka," doplnil Aleš Mlátilík s tým, že do tohto preukazu môže byť započítaný aj hotelový alkohol.

 

Téme rekreačných poukazov sa budeme venovať aj v sérii reportáží v nedeľných Televíznych novinách o 19.00 h.

  • Rozoberieme do podrobnosti, ako si uplatniť rekreačný poukaz a čo všetko môže do neho zamestnanec zahrnúť
  • Ukážeme, ako rekreačné poukazy fungujú v praxi v rôznych oblastiach Slovenska
  • Budeme sa venovať aj problematike rekreačných poukazov pre zamestnancov v štátnej a verejne správe, keďže je reálne, že štát alebo samosprávy nebudú mať na ne peniaze

Komentáre ( 0)