05. 03. 2019 11:43 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Pozrite si, ako vyzerajú falošné adidasky. Zadržali ich slovenskí colníci

Ak by ich predali, známej značke by spôsobili vyše 50-tisícovú škodu.

Falošné tenisky.
Falošné tenisky. Foto: Finančná správa SR
Falošné tenisky.
Falošné tenisky.
Falošné tenisky.

Bratislavskí colníci zaistili 780 párov falošných tenisiek značky ADIDAS, ktoré našli pri kontrole dodávky na hraničnom priechode Čunovo. Škoda vyčíslili na viac ako 54 tisíc eur

Hliadka kontrolovala na spomínanom priechode autá prichádzajúce z Maďarska. Zastavili bielu dodávky s českým evidenčným číslom. Vodič aj spolujazdec sa preukázali vietnamským cestovným pasom a dokladmi na povolenie pobytu v Česku. K prevážanému tovaru predložili dodací list aj faktúru, informovala Drahomíra Adamčíková z finančnej správy.

Falošné tenisky.
Falošné tenisky. Foto: Finančná správa SR
 

V nákladnom priestore dodávky boli papierové kartóny, ktoré začali colníci kontrolovať. Zistili, že športová obuv vykazuje znaky porušenia práva duševného vlastníctva. Po dôkladnej prehliadke zistili, že muži viezli falzifikáty. Potvrdili to aj majitelia ochrannej známky. Vyjadrili sa, že ak by sa tieto falzifikáty predali na trhu ako originály za pôvodnú cenu, spôsobili by im škodu za 54 600 eur.

Vo veci prebieha ďalšie konanie, páchateľom hrozí až 67-tisícová pokuta, prípadne trestné stíhanie.

Podobný prípad sa stal aj vo februári, kedy našli až 1 008 párov obuvi obľúbených detských značiek za takmer 25-tisíc eur.

Komentáre ( 0)