20. 05. 2019 11:46 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Google obmedzí systém Android v mobiloch Huawei. Tieto populárne aplikácie nemusia fungovať

Tento krok je dôsledkom amerického ministerstva obchodu, ktoré minulý týždeň zaradilo Huawei na čiernu listinu.

Spoločnosť Huawei
Spoločnosť Huawei Foto: shutterstoc.com

Spoločnosť Google má v pláne obmedziť čínskej spoločnosti Huawei používanie svojho operačného systému Android. Informuje o tom BBC. Presne o aké služby má ísť nateraz jasné nie je.

Tento krok je dôsledkom amerického ministerstva obchodu, ktoré minulý týždeň zaradilo Huawei na čiernu listinu.

Ben Wood z poradenstva CCS Insight tvrdí, že o dôsledkoch je ťažké špekulovať, kým Google nevydá oficiálne stanovisko. Domnieva sa ale, že pre Huawei by to mohlo mať obrovské dôsledky.

Google má údajne v pláne odstaviť tohto populárneho výrobcu mobilných zariadení od viacerých aktualizácií Androidu, napríklad aj od aplikácií ako Play Store, Gmail a YouTube.

Americké tajné služby Huawei podozrievajú zo spolupráce s čínskou rozviedkou, čo však firma popiera. Podľa niektorých sa tak Washington snaží obmedziť globálnu expanziu firmy Huawei Technologies.

Čo tento krok znamená pre užívateľov mobilov tejto značky? The Mirror tvrdí, že stále si budete môcť aktualizovať svoj telefón aj aplikácie. Problém však nastane, ak by sa vám zobrazila možnosť aktualizovať si Android. V tej chvíli to možné nebude. Podľa Mirror by problémy mohli nastať aj s Google Maps a mailovou službou Gmail.

Komentáre ( 0)