06. 06. 2019 06:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Ďalšia vlna zvyšovania poplatkov v bankách. Priplatíme si za vklady aj výbery

Banky začali meniť poplatky od mája, inde začnú nové ceny platiť až počas leta.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com / 360b

Viaceré banky začali už pred letom upratovať v cenníkoch. Priplácať si budeme znova napríklad za vklady či výbery na pobočkách.

Naposledy menili banky poplatky za služby začiatkom roka. Najmenej šesť bánk však ohlásilo nové sadzobníky znova. Niektoré poplatky na pobočkách dvíhajú, iné zas znižujú alebo rušia a nahrádzajú novinkami.

Keďže zmeny sa týkajú veľkého množstva poplatkov, ako príklad uvádzame len niektoré. Paradoxne, banky znova zvyšujú napríklad poplatok, ktorý bol v minulosti v ankete najabsurdnejších poplatkov roka medzi prvými. Zinkasujú vás za vklad hotovosti na účet. Dôvodov, prečo si banky pýtajú za služby stále viac, je viacero.

Na trhu je viac ako 60 rôznych balíkov, sú rôzne vyskladané, za niektoré nemusíte platiť nič, inde stoja balíky aj osem či deväť eur. Samozrejme, čím vyššia cena, tým bohatšie zloženie. A tak by ste si mali skontrolovať, aké poplatky vám banka strháva, aby ste zbytočne neplatili za niečo, čo vôbec nemusíte.

Banky začali meniť poplatky od mája, inde začnú nové ceny platiť až počas leta. Sadzobníky zvyknú ale meniť viackrát do roka, a tak môžeme očakávať, že do konca roka ešte so zmenami prídu.

 

Komentáre ( 0)