10. 06. 2019 09:00 | BRATISLAVA/PR článok

Chyby, ktoré podnikateľov môžu pripraviť o úspech

A netýkajú sa len bezpečnosti pri práci.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Seocentrum

Začínajúci slovenskí podnikatelia sa v začiatkoch svojich podnikateľských aktivít musia popasovať s byrokraciou na úradoch. Aby si však zaistili úspech v podnikaní, nesmú sa prestať snažiť a musia sa neustále vzdelávať, aby dokázali byť konkurencieschopnými podnikateľskými subjektami.

Ktoré chyby by ale podnikateľov mohli pripraviť o úspech?

Zanedbanie kontroly hasiacich prístrojov a hydrantov

Nikdy vopred nevieme, čo sa môže prihodiť. Viacerí podnikatelia nemyslia na zabezpečenie kontroly hasiacich prístrojov a hydrantov. Veď požiar málokto očakáva! Nikdy však neviete, kedy vás môže zradiť technika, ktorú máte vo výrobných halách, kanceláriách a v skladových priestoroch.

Ak nechcete riskovať, že prídete o dobré meno, nezanedbávajte kontrolu hasiacich prístrojov a hydrantov. Požiar môže zničiť úplne všetko, čo ste za roky podnikania nadobudli. Môžu sa znehodnotiť potrebné dokumenty a vybavenie výrobnej haly, kancelárií a skladových priestorov, ktoré nebolo lacné.

Nesprávny výber firmy zabezpečujúcej logistické služby

Viaceré podnikateľské subjekty sa sústredia na výber kvalitnej pracovnej sily, čo nie je zlé, ale častokrát nevenujú pozornosť iným dôležitým veciam, napríklad nevyberajú si dobrú firmu, ktorá by im mala zabezpečovať logistické služby. Akonáhle sa pustíte do podnikania, okamžite si pozrite recenzie na firmy zabezpečujúce logistické služby a keď už budete vedieť, na koho sa obrátiť, zvážte ktorý spôsob prepravy tovaru uprednostníte. Začínajúce firmy najčastejšie využívajú kamiónovú prepravu. Časom však prejdu na spoľahlivejšiu námornú prepravu, resp. leteckú prepravu.

Pri výbere spôsobu prepravy klaďte dôraz nielen na rýchlosť a spoľahlivosť, ale aj na ekologickú stránku. V posledných rokoch sa kladie dôraz na zavádzanie kvalitných elektromotorov do áut. Niektoré značky vyrábajúce kamióny dokonca zavádzajú elektromotory do kamiónov a vytvárajú tzv. hybridné kamióny, ktoré pomáhajú šetriť životné prostredie. Nie je podmienkou, aby ste si vyberali firmu, ktorá zabezpečuje na kamiónovú prepravu takéto kamióny. Je to však bonus, ktorý treba brať do úvahy.

Nekvalitné ochranné pracovné prostriedky

Každý podnikateľ má tendenciu šetriť, kde sa len dá. Niekedy však šetrí (tak, ako aj v prípade kontroly hydrantov a hasiacich prístrojov) na tom, na čom by nemal - na bezpečnosti zamestnancov. Častokrát sa rozhodnú šetriť na ochranných pracovných prostriedkoch, ktoré by mali byť pre každého podnikateľa paradoxne prioritou. Aby ste sa nepripravili o úspech a renomé, ktoré ste si budovali, odporúčame vám investovať do kvalitných na Slovensku vyrobených ochranných pracovných pomôcok. Máme na mysli najmä investíciu do dobrých pracovných rukavíc, pracovnej obuvi, pracovných búnd, montérok, pracovných okuliarov a prílb.

Viacerí slovenskí podnikatelia radšej investujú do lacnejších telefónov Xiaomi, ktoré potom dávajú zamestnancom, ako by mali myslieť na výber kvalitných ochranných pracovných pomôcok. Samozrejme, na služobných telefónoch môžete ušetriť, avšak nemá zmysel riskovať zdravie zamestnancov len preto, lebo ste sa rozhodli šetriť na ochranných pracovných pomôckach.

Ak chcete mať úspech, vyvarujte sa týmto chybám, ktoré položili na kolená už viacerých úspešných podnikateľov.

Komentáre ( 0)