09. 06. 2019 14:31 | BRATISLAVA/TASR

Tohtoročným trendom Slovákov nie je Chorvátsko

Stala sa ňou krajina rozkladajúca sa na dvoch kontinentoch.

Yeni Cami v Istanbule.
Yeni Cami v Istanbule. Foto: saiko3p/shutterstock.com

Trendom v tohtoročnej letnej sezóne zostáva Turecko pre vyvážený pomer kvality a ceny.

Zvýšený záujem bol zaznamenaný aj o Egypt. "Väčšina klientov slovenských cestovných kancelárií preferuje pobyt v hotelových komplexoch, ktoré ponúkajú široký sortiment služieb all inclusive, vrátane akvaparkov, profesionálnych animácií a rôznych iných doplnkových služieb," priblížila Jana Varinská zo Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr.

Zaregistrovali aj zvýšený záujem o destináciu Egypt, ktorá bola v minulosti podľa Varinskej v mimoriadnej obľube slovenských dovolenkárov.

"Veľká časť klientov zostáva verná obľúbeným destináciám, ako sú grécke ostrovy, Bulharsko, Taliansko, Cyprus, Španielsko a podobne," doplnila. 

Chorvátsko: Zoznam povinností, ktoré musíte počas dovolenky dodržiavať

V segmente dovoleniek vlastnou alebo autobusovou dopravou podľa nej naďalej vedie Chorvátsko. Nezabudnite na jednu dôležitú vec - na predmestí Zagrebu opravujú cestu.

A tento rok zaplatíte za dovolenku pri "slovenskom mori" viac. Tamojšie úrady totiž rozhodli, že zvýšia turistickú daň, a to rovno o 25 percent. Stane sa tak prvýkrát po 14 rokoch. Namiesto doterajších ôsmich kún (1,08 eur) za noc zaplatia turisti v budúcom roku desať kún (1,35 eur). Novinka sa okrem kempov, kde zostane nezmenená sadzba, bude týkať všetkých typov ubytovania.