11. 07. 2019 09:00 | BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Dovolenka v Tatrách ako alternatíva letnej dovolenky pri mori

Ak stále nemáte zajednanú letnú dovolenku pri mori, nemusíte sa báť, že by ste nezohnali nejaký last minute.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: PR článok

Letné dovolenky sú už v plnom prúde a ak stále nemáte zajednanú letnú dovolenku pri mori, nemusíte sa báť, že by ste nezohnali nejaký last minute. Ak vás ale more tento rok príliš neláka, môžete si užiť dovolenku v Tatrách. Dovolenka v Tatrách je skvelou alternatívou letnej dovolenky pri mori.

Wellness pobyty v Tatrách

Ak nepatríte k turistom, ktorí musia prejsť väčšinu známych turistických trás, odporúčame vám uprednostňovať wellness pobyty v Tatrách. Viaceré hotely v Tatrách ponúkajú aj počas letnej sezóny atraktívne wellness pobyty v Tatrách za rozumné ceny. Luxusné vybavenie wellnessu a krásne výhľady na tatranské štíty sú skvelým lákadlom najmä pre neturistov, ktorí nechcú celé dni stráviť spotení šľapaním na tatranské vrchy. Tatry sú krásne zo všetkých strán, či už oddychujete vo wellnesse a prechádzate sa, alebo plánujete chodiť na celodenné túry.

Krásne výhľady

Keď si vyjdete na konkrétne tatranské vrchy, naskytne sa vám krásny výhľad na celý hrebeň Tatier. Vynikajúci výhľad na celý hrebeň Tatier je z Kriváňa. Tento azda najznámejší vrchol je síce časovo náročný, avšak keď si vyjdete hore, s pomocou dobrých ďalekohľadov budete môcť vidieť aj vzdialenejšie štíty a do detailov si pozriete celý hrebeň Vysokých Tatier.

Cyklistika

Ak si budete chcieť oddýchnuť od turistiky, môžete zrelaxovať bicyklovaním. Od Štrbského Plesa až po Tatranskú Lomnicu si môžete vychutnať krásne výhľady aj zo sedla bicykla. Po tejto trase stretnete množstvo cyklistov, ktorí chcú popracovať na kondičke, ale aj tých, ktorí si chcú zabicyklovať v čistom horskom prostredí, kde sú teploty a vzduch podstatne lepšie pre pľúca.

Navyše ak pôjdete na bicykli zo Štrbského Plesa do Lomnice, nemusíte sa zaoberať tým, kde zaparkujete a či vám alarm do auta funguje. Áut je v Tatrách z roka na rok viac, preto sa odporúča využívať iný spôsob prepravy - bicykel, tatranské električky a zubačky.

Povinná výbava na turistiku

Ak už ste si Tatry vybrali ako náhradu letnej dovolenky pri mori, nezabúdajte na povinnú turistickú výbavu. Máme na mysli kvalitnú vysokú turistickú obuv, nepremokavú a vetruvzdornú bundu, teplú flísovú mikinu, funkčné krátke tričko, vysoké ponožky, pršiplášť, slnečné okuliare a pokrývku hlavy. V povinnej výbave by nemal chýbať ani bezpečný nôž, ktorý neohrozí vaše zdravie, neznehodnotí vám batoh a bude dostatočne ostrý, aby vám v horách poslúžil.

Strava a tekutiny

Samozrejmosťou je aj strava a tekutiny. Na celodennú túru by si dospelí ľudia mali brávať aspoň tri litre tekutín - ideálne čistú vodu, neperlivú minerálnu vodu, poprípade iontový nápoj.

Stravu si vyberajte ľahšiu a hlavne takú, ktorá zasýti a hlavne neskazí sa pri dlhodobom nosení v batohu. Ak plánujete so sebou vziať aj psa, nezabudnite aj jemu zobrať kvalitnejšie konzervy pre psov, ktoré ich na dlhých túrach nasýtia.

Ak budete potrebovať dobiť energiu, odporúčame vám vziať si balík hroznového cukru.

Komentáre ( 0)