17. 07. 2019 12:22 | NEW YORK/tvnoviny.sk

Rebríček najbohatších ľudí planéty: Do TOP10 sa dostala jedna žena

V prvej päťke je jeden Francúz, ostatní miliardári sú Američania.

Miliardári.
Miliardári.

Zakladateľ a šéf Amazonu Jeff Bezos je stále najbohatším mužom planéty. Podľa Bloomberg Billionaires Index (BBI) je celková hodnota jeho majetku 125 miliárd dolárov. Pred týždňom (6. júla) sa zavŕšil jeho rozvod s MacKenzie Bezosovou. Získala finančné vyrovnanie vo výške 38,3 miliardy dolárov v akciách Amazonu. Podľa časopisu Forbes sa pred týmto súdnym rozhodnutím odhadoval jeho majetok vo výške 159,5 miliardy dolárov.

Druhá priečka patrí v top päťke jedinému Európanovi. Je ním najbohatší Francúz Bernard Arnault, ktorý šéfuje domu predávajúcemu svetoznáme luxusné značky ako Louis Vuitton, hodinky TAG Heuer a šampanského Dom Perignon. Hodnota jeho majetku je 107,6 miliárd dolárov.

Najbohatší Francúz Bernard Arnault.
Najbohatší Francúz Bernard Arnault. Foto: AP Photo/Francois Mori
 

O 200 miliónov menej má spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates. Arnault ho vytlačil z druhého miesta po prvýkrát v sedemročnej histórii rankingu.

Štvrté miesto patrí finančníkovi Warrernovi Buffettovi, ktorého majetok má hodnotu 83,9 miliárd dolárov. Prvú päticu uzatvára zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg. Hodnota jeho majetku podľa indexu je 79,5 miliardy dolárov.

TOP 10 najbohatších ľudí na svete.
TOP 10 najbohatších ľudí na svete. Foto: TVNOVINY.sk
 

V rebríčku je 500 ľudí, najbohatším Čechom je Petr Kellner. Patrí mu 116 priečka.  Zoznam ostatných miliardárov nájdete TU!

Komentáre ( 0)