08. 08. 2019 06:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Funguje u nás prvý box na lieky

Po Bratislave sú na rade Košice.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: dennizn/shutterstock.com

Na Slovensku máme novinku v lekárenskom segmente. Môžete využiť prvé zariadenie prevádzkované automatizovaným výdajným systémom v lekárni na Slovensku. Nájdete ho na  Trnavskom mýte v Bratislave. Do konca roka plánuje známa sieť lekární spustiť ďalšie štyri lekárenské automaty.

Cieľom prvého lekárenského automatu na Slovensku je poskytnúť pacientom pridanú hodnotu vo forme dostupnosti produktov bez časovej obmedzenosti. Napríklad v čase, keď sú lekárne mimo otváracích hodín.

Lekárenský automat.
Lekárenský automat.
 

Výdajný lekárenský automat bude verejnosti dostupný nonstop a má plniť doplnkovú úlohu pri poskytovaní služieb pacientom.

„Špecializované poradenstvo a vysoká odbornosť budú vždy prvoradé. Sú to piliere, na ktorých je postavená aj naša každodenná starostlivosť o pacientov v lekárňach a ktorá je výsadou odborného personálu. Zároveň však chceme pacientom prinášať nadštandard v starostlivosti o ich zdravie. Príkladom tohto prístupu sú aj odborno-preventívne kampane, na ktorých sa každoročne zúčastnia desiatky tisíc ľudí. Aktuálne je to technologická novinka v podobe výdajného lekárenského automatu, ktorý má pacientom priniesť zvýšený komfort a pridanú hodnotu lekární," vysvetľuje Andrej Križan.

Doplnkovému charakteru lekárenského automatu je prispôsobená aj skladba produktov. Aktuálne rozdelili sortiment do šiestich regálov, v ktorých sa nachádza viac ako 60 položiek z viacerých kategórií, väčšinou bežne dostupných aj v lekárni.

Sortiment v prvom lekárenskom boxe na Slovensku.
Sortiment v prvom lekárenskom boxe na Slovensku.
 

Prvý z pätice automatov je od začiatku augusta zabudovaný do priečelia lekárne v podchode na Trnavskom mýte v Bratislave. Ďalšie dva prístroje by potom mali pribudnúť rovnako v hlavnom meste a ostatné dva by sa do konca tohto roka v Košiciach.

Komentáre ( 0)