07. 08. 2019 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Rekreačné poukazy zaplatia zamestnancom všetky firmy, Danko má však ďalší smelý plán

Niektorí zamestnávatelia majú s rekreačnými poukazmi problém už dnes.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Dovolenky zaplatia svojim zamestnancom všetky slovenské firmy. Šéf národniarov ide rozširovať návrh rekreačných poukazov aj na malé podniky. Tie sa obávajú, či to finančne unesú.

Od januára firmy preplácajú svojim zamestnancom viac ako polovicu z dovolenkových nákladov do výšky 275 eur. Podmienkou je, aby išlo o pobyt na Slovensku. Našinci to podľa štatistík vo veľkom využívajú.

Slovenský cestovný ruch prekvitá, a preto šéf národniarov chce dovolenkové poukazy rozšíriť. Dnes sa povinnosť preplácať časť dovolenky totiž vzťahuje iba na firmy s viac ako 49 zamestnancami. Po novom by to platilo aj pre malé podniky, ktoré zamestnávajú len zopár ľudí.

Niektorí zamestnávatelia majú s rekreačnými poukazmi problém už dnes, najmä s tým, že sú povinné. Tvrdia, že malé firmy by to mohlo dokonca zruinovať.

Poukazy pre všetky firmy by podľa Dankovej novely mohli zaviesť od roku 2021. Malí zamestnávatelia by uvítali spoluúčasť štátu, aby celú záťaž neniesol na pleciach len podnikateľ.

Andrej Danko má však plány v cestovnom ruchu ešte omnoho väčšie a to doslova. Postaviť mu chce vlastný rezort - ministerstvo cestovného ruchu a športu.

Viac v reportáži Zuzany Fečovej

 

Komentáre ( 0)