09. 09. 2019 15:38 | BRATISLAVA/TASR

MOL vytesní drobných akcionárov Slovnaftu

Odobrila to národná banka.

Čerpacia stanici spoločnosti MOL.
Čerpacia stanici spoločnosti MOL. Foto: Northfoto/shutterstock.com

Národná banka Slovenska schválila návrh spoločnosti MOL na výkup akcií spoločnosti Slovnaft. Odkupná cena za akciu bola stanovená na 85 eur.

Cena bola určená v súlade s právnymi predpismi a odsúhlasená spolu s podmienkami realizácie výkupu Národnou bankou Slovenska. Celkové protiplnenie za akcie už spoločnosť MOL zložila v banke. Informovalo o tom tlačové oddelenie MOL.

Na základe súhlasu NBS získala spoločnosť MOL oprávnenie požiadať Slovnaft, a.s., o zvolanie mimoriadneho valného zhromaždenia s cieľom uplatniť právo výkupu.

MOL chce odkúpením akcií od minoritných akcionárov zjednodušiť a racionalizovať vlastnícku štruktúru Slovnaftu, a tým tiež zjednodušiť správu a riadenie spoločnosti. Pred rozhodnutím uplatniť si právo výkupu akcií ponúkla spoločnosť v rámci dobrovoľnej ponuky minoritným akcionárom možnosť predať svoje akcie. Skupina MOL aktuálne vlastní 98,72 % akcií Slovnaftu.

Skupina MOL Group je integrovaná medzinárodná firma aktívna v ropnom a plynárenskom priemysle so sídlom v Budapešti. Je prítomná vo viac ako 30 krajinách, zamestnáva vyše 26-tisíc ľudí a má viac ako 100 rokov skúseností v odbore.

MOL Group prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v rámci svojho integrovaného dodávateľského reťazca v Maďarsku, Chorvátsku a na Slovensku. Je vlastníkom siete takmer 2000 čerpacích staníc v deviatich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Komentáre ( 0)