17. 09. 2019 13:43 | BRATISLAVA/TASR

Danko: Koaličná rada má byť o rozpočte

Podľa jeho slov bude vo štvrtok alebo piatok.

Andrej Danko.
Andrej Danko. Foto: TASR

Koaličná rada, na ktorej by sa malo hovoriť aj o štátnom rozpočte, by mala byť vo štvrtok (19. 9.) alebo piatok (20. 9.). Uviedol to v utorok predseda parlamentu a SNS Andrej Danko.

O možných termínoch sa rozprával aj s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD). "Myslím si, že vo štvrtok, piatok budeme kooperovať pri týchto opatreniach, ktoré minister financií potrebuje na zostavenie štátneho rozpočtu," skonštatoval.

Koalícia by podľa neho mala hovoriť aj o rizikách, možnostiach i nových výhľadoch štátneho rozpočtu. "Verím, že to pragmaticky uzavrieme tak, aby budúci štátny rozpočet bol zodpovedne pripravený na schválenie, aby v Národnej rade SR 'zbehol' bez problémov," poznamenal.

Opätovne v tejto súvislosti upozornil na slabý výber DPH či odmeňovanie v štátnej správe. "Slovensku chýba systém odmeňovania v ústredných orgánoch štátnej správy," podotkol.

Očakáva, že minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) príde s koncepciou, ktorá vyrieši rozdiely platov. Zopakoval, že zvyšovanie spotrebnej dane z tabaku, ako presadzovalo ministerstvo financií, je pre neho uzavretou témou.

Komentáre ( 0)