17. 10. 2019 11:13 | PRAHA/TASR

Finančnú skupinu J&T preveruje česká polícia. Zaujíma sa o miliardové transakcie z Ruska

J&T ovládajú podnikatelia Ivan Jakabovič a Jozef Tkáč so synom Patrikom, ktorí dlhodobo patria medzi najbohatších Slovákov.

Tower 115 na archívnej snímke.
Tower 115 na archívnej snímke. Foto: TASR

Česká polícia sa zaujíma o medzinárodnú bankovú skupinu J&T pre podozrivé finančné transakcie. Vyšetrovatelia z Národnej centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) podľa zistení denníka Právo vypočúvajú zamestnancov a spolupracovníkov finančnej skupiny pre podozrenie zo založenia takzvaných ready-made spoločností. Informoval o tom portál novinky.cz.

Polícia sa domnieva, že cez tieto firmy bez histórie pretekali peniaze neznámeho pôvodu z Ruska a ďalších postsovietských republík, ktoré sa v Česku iba ohriali a ďalej putovali na účty v daňových rajoch. Súhrnne pri tom malo ísť o niekoľko miliárd českých korún.

J&T ovládajú podnikatelia Ivan Jakabovič a Jozef Tkáč so synom Patrikom, ktorí dlhodobo patria medzi najbohatších Slovákov. Finančná skupina akékoľvek previnenie voči zákonom odmieta.

Ready-made spoločnosť je firma, ktorá je riadne zapísaná v obchodnom registri, má názov, sídlo, konateľov a vyplatený základný kapitál. Spoločnosť však nevyvíja žiadnu obchodnú činnosť a je založená za účelom predaja konečnému zákazníkovi.

Komentáre ( 0)