22. 10. 2019 06:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Banky vedú vojnu o hypotéky. Jedna prišla s novinkou, aká tu ešte nebola

Nateraz to vyzerá, že banky sa lacných úverov nechcú vzdať.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shuterstock.com

Už začiatkom jesene vstúpili viaceré banky do boja o klienta s akciovými ponukami. Zdalo sa, že výhodnejšie už úrokové sadzby byť nemôžu. Veľký hráč na trhu ale ukázal, že sa to stále dá.

„Aktuálne sme sa rozhodli klientom priniesť atraktívnu hypotéku už so sadzbou 0,79 percenta, a to pri jedno a trojročnej fixácii. Zároveň ako novinku prinášame 15-ročnú fixáciu, keďže hypotéky sú dnes lacné, aby si klienti uchovali výhodný úrok čo najdlhšie," uviedla Marta Cesnaková, hovorkyňa SLSP.

Možnosť zafixovať si hypotéku na tak dlhé obdobie sme tu doteraz nemali. Banka akoby ponukou zareagovala na menšieho hráča, ktorý priniesol novinky začiatkom mesiaca.

Ostatné banky menili cenníky už skôr. Ak si porovnáme hypotéku s kratším fixom na tri roky, vidieť, že úrokové sadzby sa v posledných týždňoch už dostali pod jedno percento. Banky ale nemenia úroky na hypotékach plošne. Mnohí preto riešia, ktorá hypotéka je lacnejšia voľba. Ak si zoberieme hypotéku s 15-ročným fixom verzus fix na tri roky, vidieť rozdiely v nákladoch.

Vidieť, že banky neváhajú o svojich klientov zabojovať, no aj napriek tomu, že vyzerá hypotéka lákavo, ponuky treba porovnávať.

Nateraz to vyzerá, že banky sa lacných úverov nechcú vzdať. Môžeme tak čakať, že nový vietor prinesie po pár týždňoch zas iná banka.

Viac sa dozviete v reportáži Andrey Mačoškovej.

 

Komentáre ( 0)