10. 12. 2019 19:36 | BRATISLAVA/TV Markíza

Cestujete domov tesne pred Vianocami? Na tento dátum už voľný spoj zrejme nenájdete

Kúpu lístka by ste nemali odkladať.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Aj keď sú do Vianoc ešte dva týždne, niektoré vlaky na východ Slovenska sú už obsadené. Dopravcovia preto vypravia aj mimoriadne spoje. Ak sa teda chystáte na cesty, kúpu lístka by ste nemali odkladať.

Už tradične je najväčší nápor pred Vianocami v spojoch smerom z Bratislavy na východ a stred Slovenska. Po sviatkoch zase v opačnom smere.

My sme si chceli kúpiť lístok na expresný vlak z Bratislavy na východ do stanice Kysak. Víkend pred sviatkami, v sobotu 21. decembra, bol spoj s odchodom na poludnie už obsadený. Ostalo jedno voľné miesto.

Najväčší záujem je práve o tento dátum, kedy sú IC vlaky vypredané už na zhruba 90 percent, rýchliky sú obsadené na asi 70 percent.

Dopravca aj preto vypraví počas vianočných aj novoročných sviatkov na tých najfrekventovanejších tratiach mimoriadne rýchliky.

Celkovo pôjde o 29 posilových vlakov, z čoho dva sú mimoriadne rýchliky, dva pôjdu pred sviatkami na východ a dva už na Nový rok z východu do Bratislavy. Železnice okrem toho pridávajú vozne k IC vlakom aj rýchlikom.

Rovnako pripravení sú na cestujúcich aj autobusoví dopravcovia. Podľa vyjadrenia spoločnosti Slovak Lines plánuje na východ cestovať najviac ľudí v piatok 20. decembra.

Niektoré večerné spoje sú však už obsadené. V piatok cez deň aj v ostatné dni sa však lístky ešte dajú zakúpiť. Prípadné posilnenie spojov v prípade potreby zvážia.

Čo je ale zaujímavé, zvyklosti ľudí sa za posledné roky zmenili a mnohí odchádzajú na sviatky za teplom do zahraničia. Autobusári museli už posilniť spoje na viedenské letisko.

Viac v reportáži Andrey Mačoškovej

 

Komentáre ( 0)