11. 12. 2019 13:20 | MARYLAND/rd

Zamestnanci dostali vianočné bonusy ako z rozprávky. Po otvorení obálok plakali od šťastia

Radostnú novinku si vedenie firmy nechalo na večierok.

Dojatá zamestnankyňa.
Dojatá zamestnankyňa. Foto: Reprofoto: YouTube/WUSA9

Predčasné vianočné prekvapenie pripravila svojim zamestnancom developerská spoločnosť v americkom štáte Maryland.

Ako informuje CNN, firma sa 198 osobám rozhodla poskytnúť vianočné bonusy v celkovej výške 10 miliónov dolárov, v prepočte niečo cez 9,2 milióna eur.

Radostnú novinku si vedenie nechalo na večierok, ktorý sa konal uplynulú sobotu. Zamestnanci spoločnosti St. John Properties dostali obálku s oznámením o výške prémie. Tá sa líšila podľa odpracovaných rokov.

Priemerný bonus sa pohyboval na úrovni 50-tisíc dolárov (asi 45-tisíc eur), vôbec najvyšší predstavoval až 270-tisíc, v prepočte takmer 244-tisíc eur.

Najnižší bonus mal hodnotu len sto dolárov, teda asi 90 eur. Treba však podotknúť, že tento zamestnanec do firmy ešte ani nenastúpil.

„Chceli sme pre našich zamestnancov urobiť niečo veľké, aby sme im poďakovali za to, že pomáhajú dosahovať naše ciele. Bolo to neuveriteľné, nikdy som nebol svedkom niečoho takéhoto. Všetci dávali najavo emócie, kričali, smiali sa, plakali, objímali sa," povedal prezident spoločnosti Lawrence Maykrantz.

"Niektorým to pomôže splatiť hypotéku či pôžičky, iní sa rozhodli investovať do svojich ratolestí," dodal Mykrantz.

Asistentka projektového manažéra Stephanie Ridgwayová pracuje vo firme 14 rokov. Keď otvorila obálku, neverila vlastným očiam. „Plánujem čosi investovať, vraziť čosi aj do domu, najväčšiu časť však odložim pre deti," skonštatovala dojatá žena.


Zdroj: YouTube/WUSA9

Komentáre ( 0)