23. 12. 2019 11:09 | BRATISLAVA/kk

Kedy a kde nakúpite počas sviatkov? Veľký prehľad otváracích hodín reťazcov

Nezabúdajte, že obchody budú zatvorené aj na Troch kráľov.

Prepáčte, máme zatvorené.
Prepáčte, máme zatvorené. Foto: rawf8/shutterstock.com

Chýba vám ešte niečo k štedrovečernej večeri, alebo si nákupy nechávate na poslednú chvíľu? Nevadí. Obchody budú otvorené aj na Štedrý deň, ale pozor, len do obeda.

Prvý a druhý sviatok vianočný majú reťazce svoje predajne zatvorené. Na Silvestra zatvárajú poobede, 1. a 6. januára sú obchody opäť zatvorené.

Nezabúdajte, že výnimkou zo zákona sú napríklad len čerpacie stanice či predajne na letiskách a staniciach, tiež lekárne alebo predajne suvenírov. Zákaz sa pritom vzťahuje len na predaj tovaru, otvorené tak môžu byť prevádzky poskytujúce služby, napríklad kadernícke a kozmetické salóny či požičovne.

Pozrite si kompletný zoznam najväčších reťazcov a ich otváracie hodiny počas týchto Vianoc.

Lidl

Otváracie hodiny Lidlu.
Otváracie hodiny Lidlu. Foto: lidl.sk
 

Billa

Väčšina predajní Billy má počas Štedrého dňa otvorené od 6.30 do 11.00. Prvý a druhý sviatok vianočný majú zatvorené.

Od 27. do 30. decembra otvárajú podľa bežných otváracích hodín. Na Silvestra u nich nakúpite od 7.00 do 17.00.

Otváracie hodiny jednotlivých predajní sa môžu líšiť o jednu hodinu. Ich kompletný zoznam nájdete na tejto adrese.

Kaufland

Predajne Kauflandu budú 24.12. otvorené od 6.00 do 11.00. Nasledujúce dva dni budú zatvorené. Do 30. decembra otvárajú podľa bežných otváracích hodín a na Silvestra otvárajú od 7.00 do 18.00. Na Nový rok a na Troch kráľov u nich nenakúpite.

Tesco

Podobne aj Tesco otvára na Štedrý deň od 6.00 a zatvára o 11.00. Prvý a druhý sviatok vianočný sú predajne zatvorené. Dňa 27.12. otvárajú o hodinu neskôr, teda o 7.00 do večera. Od 28. do 30.12. otvárajú bez zmeny. Na Silvestra u nich nakúpite od rána do 18.00. Na Nový rok aj 6.1. budú všetky obchody zatvorené.

Pozor, online nákupy nebude mať Tesco v prevádzke ani na Štedrý deň. Spúšťajú ich 27.12.

Terno

Aj sieť predajní Terno otvára na Štedrý deň o 6.00 a zatvára o 11.00. Nasledujúce dva dni majú zatvorené a do 30.12. otvárajú bez zmeny. Na Silvestra majú otvorené od 7.00 do 17.00. Počas štátnych sviatkov neotvárajú vôbec.

Zoznam všetkých predajní a ich otváracie hodiny si pozrite na tomto odkaze.

Coop Jednota

Otváracie hodiny sa líšia v jednotlivých regiónoch a mestách. Na prvý a druhý sviatok vianočný u nich určite nenakúpite a ani počas Nového roka a Troch kráľov.

Zákaz je len na predaj tovaru

Výnimkou sú napríklad len čerpacie stanice či predajne na letiskách a staniciach, tiež lekárne alebo predajne suvenírov. Zákaz sa pritom vzťahuje len na predaj tovaru, otvorené tak môžu byť prevádzky poskytujúce služby, napríklad kadernícke a kozmetické salóny či požičovne.

Komentáre ( 0)