28. 12. 2019 07:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

TABUĽKA: Ceny nehnuteľností trhajú rekordy. Pozrite si, ako rástli v jednotlivých mestách

Realitný trh ťahajú stále najviac ceny nehnuteľností v Bratislave.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Bytov je málo a tie, ktoré ostali v ponuke, siahajú cenovkami na historické rekordy. Okrem novostavieb si tak priplácame aj za kedysi lacnejšie staré byty. Ceny nezabrzdilo ani sprísňovanie podmienok na získanie hypoúveru.

Odborníci očakávali, že preteky v zdražovaní bývania by sa už mohli v roku 2019 zastaviť. Nestalo sa, ceny nehnuteľností potvrdzujú nové maximá.

Porovnanie cien bytov v rokoch 2008, 2014 a 2019.
Porovnanie cien bytov v rokoch 2008, 2014 a 2019. Foto: TV Markíza
 

Realitný trh ťahajú stále najviac ceny nehnuteľností v Bratislave. Priemerná cena dvojizbového bytu, ktorý je najpredávanejší, sa tu v Starom meste zastavila na hranici 195-tisíc.

V celoslovenskom meradle vedú rebríček najdrahších 2-izbových bytov po Bratislave, Banská Bystrica a Žilina. Rovnako idú hore aj trojizbové byty.

Vyskočili viaceré krajské mestá, v medziročnom porovnaní napríklad Žilina až o 20 percent, a je to práve to, že z toho segmentu, koláča štatistických cien, tvoria stále väčší podiel novostavby, ktoré sú v týchto krajských mestách drahšie.

No rozpredajú sa ešte skôr, ako ich postavia. V Bratislave je už dávno vypredané. Mesto má najmenej voľných ponúkaných bytov.

 


Komentáre ( 0)